Případy 1. oddělení se vrátí příští rok i s Igorem Chmelou

ČTK ČTK
11. 8. 2015 14:28
Tým vyšetřovatelů se v druhé sérii opět zaměří na kauzy inspirované skutečnými kriminálními případy.
Ondřej Vetchý (Případy 1. oddělení)
Ondřej Vetchý (Případy 1. oddělení) | Foto: Česká televize

Praha – Osm nových epizod kriminálního seriálu České televize Případy 1. oddělení je dotočeno a míří do střižny. K hrdinům první řady přibude nový vyšetřovatel v podání Igora Chmely, oznámila mluvčí České televize Alžběta Plívová. Na obrazovce se podle ní projekt objeví v příštím roce.

"Druhá řada Případů 1. oddělení se ještě důsledněji drží žánru profesní kriminálky. Soustředí se na policisty a věci, které jim komplikují práci," uvedl vedoucí projektu Tomáš Feřtek. Většina případů podle něj patří k těm, které byly ve své době mediálně známé. Ti, kteří si je pamatují, tak mohou předem znát pachatele, ale téměř jistě se poprvé dozvědí, jak pátrání ve skutečnosti probíhalo.

Podle tvůrců by měl být hlavní devizou nových epizod důraz na detail, silné postavy a pohled do zákulisí vyšetřování. "Chtěli jsme se ještě víc přiblížit realitě policejní práce," komentoval to scenárista Jan Malinda. Z nových dílů proto vyplyne, že schopní policisté pracují i na obvodních odděleních. Mnohdy se však v cestě za objasněním neobejdou bez informací od kolegů z mravnostního, protiextremistického či majetkového oddělení.

Tým kriminalistů se v nových dílech pustí například do vyšetřování případů vraždy v advokátní kanceláři, rasově motivované vraždy na studentských kolejích, smrti mladého prostituta nebo si vyzkouší, jak těžké je usvědčit vraha, když chybí tělo oběti. "Nové díly nebudou dějově jednodušší. Naopak, pachatelé budou rafinovanější a odolnější. Někteří se nepřiznají vůbec, přesto je policisté usvědčí," dodal Malinda.

Na obrazovce se opět objeví například Bolek Polívka, Ondřej Vetchý, Petr Stach, Miroslav Vladyka, Filip Blažek a Miroslav Hanuš. Režiséry byli Dan Wlodarczyk a Peter Bebjak.

 

Právě se děje

před 57 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy