Prima na podzim chystá nové Vyvolené i odpolední zprávy

ČTK ČTK
1. 8. 2013 13:20
Moderovat je bude Tereza Pergnerová a Libor Bouček. Partička jde na Prima Cool
Nové logo TV Prima
Nové logo TV Prima | Foto: FVT Prima

Praha - Televize Prima na podzim nabídne novou řadu reality show VyVolených, pokračování soutěže Česko Slovensko má talent i nový pořad QI: Na vše máme odpověď s Leošem Marešem.

Vedle soutěžních formátů mají diváky nalákat také pořad o "skutečných příbězích" Křižovatky života a pokračování seriálu Cesty domů. Na tiskové konferenci k programovému schématu to uvedl programový ředitel Petr Vladyka.

Jednou z oznámených změn je rovněž přesun pořadu Partička na stanici Prima Cool.

Po šesti letech se vrací Vyvolení

Prima po šesti letech na obrazovky vrátí reality show VyVolení, jejíž účastníci tráví několik týdnů ve vile s rozmístěnými kamerami. Částečně obmění složení moderátorů, kdy hlavní dvojici budou tvořit Tereza Pergnerová a Libor Bouček.

"Nejsem příliš sebevědomý člověk, já se vždycky trochu bojím," řekla novinářům Pergnerová, která prý účast přijala jen proto, že by strašně žárlila na toho, kdo by to dělal místo ní.

"Společnost se posunula, po těch šesti letech to bude úplně odlišné," dodal Bouček. Dalšími průvodci pořadu budou Agáta Prachařová a Pavel Cejnar známý například z pořadu Jak se staví sen.

Na podzim bude pokračovat také soutěž Česko Slovensko má talent. Do její poroty vedle zpěvačky Lucie Bílé a producenta Jara Slávika poprvé usedne Leoš Mareš.

Foto: Korzo

"Já jsem si začal vážit moderátorů," poznamenal Mareš, kterému prý nová role vyhovuje. "Prostě, když sedíte je to lepší," dodal zkušený bavič. "Ale máme za to stejně?" reagoval na Marešovy poznámky jeden z moderátorů Jakub Prachař.

Mareš, který se již stal jednou z hlavních tváří Primy, bude uvádět také novou show QI: Na vše máme odpověď připravenou podle britského formátu QI: Quite Interesting.

Moderátorské duo Mareš a Hezucký

S Marešem bude v pořadu vystupovat Patrik Hezucký, který s ním uvádí Ranní show rádia Evropa 2. "Budou se dávat otázky, kdy odpovědi budou docela zajímavé," řekl k soutěži Mareš.

"Věříme, že to bude mít úspěch. Budeme to dělat dlouho, počítáme asi 11 let a bude to náš zdroj příjmů," dodal jeho parťák Hezucký.

Čerstvě ohlášenou novinkou bude odpolední zpravodajství, které má moderovat Sandra Parmová s Romanem Fojtou. Novou moderátorkou odpoledních zpráv bude česká Miss Earth 2013 Monika Leová, která bude vystupovat ve dvojici s Tomášem Drahoňovským.

Ano, šéfe
Ano, šéfe | Foto: FTV Prima

Dalšími moderátorskými páry budou Karel Voříšek s Klárou Doležalovou a Terezie Kašparovská s Tomášem Hauptvogelem.

Dalším novým pořadem bude show Zdeňka Pohlreicha Vaří celé Česko, v níž půjde o kombinaci vaření a talkshow s pozvaným hostem.

"Je to zábava vidět lidi, kteří něco umějí, jak jsou v té kuchyni nejistí. Doufám, že tam nepozveme nikoho, kdo vaří líp než já," uvedla známá kuchařská celebrita.

Prima na podzim bude pokračovat s úspěšným seriálem Cesty domů. Vysílat bude i tradiční Top star magazín, ale již s novou moderátorkou Ivou Kubelkovou v pondělí po Cestách domů.

V další sezoně má pokračovat i pateční Show Jana Krause. Naopak oblíbený pořad Partička se přesune z hlavní stanice na Prima Cool. "Na Cool, našrot," komentoval to jeden z protagonistů Michal Suchánek.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Růžička bude opět hrát pod svým otcem, ze Sparty míří do Hradce

Hokejový útočník Vladimír Růžička zamířil po odchodu z týmu pražské Sparty do Hradce Králové. Bude tak opět hrát pod vedením svého otce Vladimíra, který se stal začátkem dubna hlavním vládcem střídačky Východočechů. Jednatřicetiletý Růžička uzavřel s Mountfieldem dvouletou smlouvu.

Zkušený útočník posílil ambiciózní klub krátce poté, co byl oznámen odchod jednoho z ofenzivních tahounů v minulé sezoně Matěje Chalupy. Jednadvacetiletý hráč uzavřel v NHL dvouletý kontrakt s Chicagem.

"Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje. Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity," uvedl pro web královéhradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

před 29 minutami

Kladivář Hájek se blýskl nejlepším českým výkonem od roku 2016

Kladivář Patrik Hájek předvedl na víkendovém mítinku v Kolíně nejlepší český výkon za poslední čtyři roky. Jednadvacetiletý vrhač Dukly Praha zvítězil na Memoriálu Josefa Hájka hodem dlouhým 72,02 metru. Aktuální český vicemistr si zlepšil osobní rekord téměř o pět metrů a zařadil se na desáté místo v historických domácích tabulkách. Dál hodil naposledy v roce 2016 někdejší bronzový medailista z mistrovství světa Lukáš Melich (75,97).

Dnes začne atletická sezona naplno velkolepým projektem českého svazu "Spolu na startu". Závodit se bude na 173 stadionech po celé zemi. V Kladně, Plzni a právě Kolíně budou na startu reprezentanti

Další zprávy