Poznali se na pískovišti, v září ovládnou obrazovku ČT

Kultura ČTK Kultura, ČTK
8. 4. 2012 13:07
ČT chce seriálem Ententýky přitáhnout mladší diváky
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Jen málokdo by hledal nové známosti na pískovišti, právě tam se ale potkali hrdinové nového českého seriálu. Série nazvaná Ententýky se na obrazovkách České televize objeví již v září tohoto roku a nabídne divákům sondu do pestrého rodičovského života. Tvůrci si od seriálu plného humoru a nečekaných událostí slibují zejména omlazení žánrové struktury programu veřejnoprávního kanálu.

V hlavních rolích nového seriálu se objeví známé herecké tváře, mladé rodiče ztvární například Jitka Schneiderová, Filip Blažek, Kateřina Hrachovcová, Martin Písařík nebo Lucie Zedníčková.  Námět na sérii o rodičovství a dětech ležel na stole ČT již několik let před realizací, bývalému vedení televize však nepřipadal vhodný. V současné době se ale téma rodičovství stává aktuálnějším, než kdy dřív.

Televize láká rodiče

"Česko zažívá v posledních letech skutečný babyboom. Po hubených letech, kdy vzdělanější ženy často daly přednost kariéře a svobodě, je najednou velice 'in' mít dítě," uvedla autorka scénáře Lucie Konečná. „Těhotné jsou dvacetileté, třicetileté, čtyřicetileté, ženy bez vzdělání i manažerky ve vysokých funkcích, nastal zkrátka ten správný populační poprask," dodala.

Foto: Aktuálně.cz

"Scénář začal vznikat před pěti lety, kdy jsem chtěl, aby Lucie Konečná napsala seriál o dětech tak, aby to nebyly kulisy, ale hybatelé děje," vysvětlil producent seriálu Pavel Anděl. „Já sám jsem byl rok na mateřské dovolené a Lucii jsem přesvědčil, že toto téma skýtá hodně prostoru pro legraci."

Právě angažmá scenáristky, která stála u vzniku seriálu Ordinace v růžové zahradě, vzbudilo u předsedy Rady ČT Milana Uhdeho rozporuplné reakce. Dle jeho názoru se bude program ČT až příliš podobat komerčním stanicím. Vedení České televize ale doufá, že patnáctidílný komediální seriál naopak přitáhne k obrazovkám širší publikum.

Seriál Ententýky, který hledal inspiraci například v legendárním Sexu ve městě, se bude natáčet v Praze až do konce června. Na obrazovkách ČT se objeví v září a již teď tvůrci zvažují možnost realizace další série.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Státní dluh je tvořen dluhy vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu. Financován je pokladními poukázkami, státními dluhopisy, přímými půjčkami nebo půjčkami od Evropské investiční banky.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 1 hodinou

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy