Poslankyně Denisa Klánová bojuje proti tunelářům

Irena Hejdová Irena Hejdová
26. 11. 2008 15:35
Nový film ČT vypráví o kriminalitě nezletilých
Tak zejtra nashle
Tak zejtra nashle | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Mladá poslankyně Denisa Klánová se snaží ovlivnit odhlasování dlouhá léta připravovaného trestního zákoníku. Bojí se, že je ušit na míru tunelářům - bývalým, současným i budoucím.

Její krok ale vyvolá řadu reakcí těch, kteří by si naopak přáli, aby byla norma odhlasována a schválena právě v této podobě. Zákonodárkyně pak pocítí na vlastní kůži důsledky nedokonalosti trestního zákoníku…

Tak zejtra nashle
Tak zejtra nashle | Foto: Aktuálně.cz

Tak zní námět scénáře novináře Josefa Klímy, který se právě natáčí v České televizi.

Film Tak zejtra nashle vzniká právě v době, kdy se diskutuje o novém trestním zákoníku a také o snížení věkové hranice trestní odpovědnosti, které film rovněž tematizuje.

Film nabídne řadu scén odehrávajících se v českém parlamentu, podle Kateřiny Vilímkové z ČT ale vznikaly na liberecké radnici. Všechny poslance ztvárnili komparsisté, nemihnou se tu tak ani žádní skuteční čeští politici.

"Podle pana režiséra by si nemohl dovolit obsadit skutečné politiky," dodává Vilímková.

První klapka nového televizního filmu padla 20. října, točilo se do poloviny listopadu; nyní je materiál ve střižně. K vysílání by měl být připraven v první polovině příštího roku.

Tak zejtra nashle
Tak zejtra nashle | Foto: Aktuálně.cz

Klíma, reportér nováckého publicistického pořadu Na vlastní oči, příběh napsal pro scenáristickou soutěž České televize v roce 2006.

"Vypráví o střetu morálky s bezohlednou kriminalitou nezletilých v drsné realitě současnosti," popisuje ho Vilímková.

Režisérem je Miloš Zábranský, autor filmů Dům pro dva, Masseba či Stavení. Poslankyni Klánovou ve filmu ztvární Lenka Vlasáková.

V dalších rolích se představí Simona Stašová, Jiří Schmitzer, Adrian Jastraban, Vladimír Kratina či Martin Preiss.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy