Policie obvinila pět členů Ztohoven za útok na ČT

Jiří Máslo
16. 8. 2007 9:46
Umělecká skupina se hájí: chtěli jsme jen ukázat sílu médií
Foto: Ztohoven

Trutnov - Trutnovští policisté obvinili z trestného činu šíření poplašné zprávy dalších pět členů umělecké skupiny Ztohoven. Třem z nich už bylo obvinění sděleno, dalším dvěma přijde poštou v nejbližších dnech.

Celkově jich tak obvinili už sedm, dva byli obviněni už minulý týden.

Pokračuje tak vyšetřování případu, kdy lidé ze Ztohoven pronikli do živého vysílání České televize a odvysílali záběry domnělého výbuchu atomové bomby. Podařilo se jim to v pořadu ČT2 Panorama.

"Pět právě obviněných osob se různou měrou podílelo na přípravě útoku na kamery pořadu Panorama, který se nakonec nezdařil. Další z pětice pak 16. června pomáhali při již úspěšném pokusu a do vysílání televize pak pronikly záběry výbuchu," sdělil aktuálně.cz vyšetřovatel případu Petr Čížek z trutnovské policie.

Členům umělecké skupiny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky, nebo jen peněžitý trest.

Všichni se brání, že nechtěli vyvolat paniku ani poškodit vysílání veřejnoprávního kanálu. Chtěli jen upozornit na sílu médií a jejich možnosti.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Sedm lidí zemřelo při explozi v čínské továrně na pyrotechniku

Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v centrální čínské provincii Chu-nan. Informovala o tom dnes agentura AP.

Správa města Liou-jang uvedla, že výbuch nastal ve středu ráno a že výroba byla nelegální. Tým sestavený k vyšetření neštěstí vyslýchá zadržené manažery podniku. Ve čtvrtek byla ve městě pozastavena výroba veškeré zábavní pyrotechniky.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimkou. Přibývá jich zejména před oslavami nového lunárního roku, které nadcházející rok připadají na 25. ledna.

Další zprávy