Amazon zaplatí za "nový Top Gear" miliardy. Vznikne 36 dílů

Magazín Magazín
Aktualizováno 31. 7. 2015 11:41
Moderátor Jeremy Clarkson ukončil vlnu spekulací a na svém Twitteru oznámil, že nový motoristický pořad budou s Richardem Hammondem a Jamesem Mayem točit pro Amazon.

PrahaJeremy Clarkson, Richard Hammond a James May podepsali smlouvu s Amazonem, pro který budou připravovat nový motoristický pořad. Britská média původně předpokládala, že se trio moderátorů upíše poskytovateli streamovacích služeb Netflix. Novinku napsal na svém Twitteru sám Jeremy Clarkson.

Smlouvu podle informací Financial Times uzavřeli na tři roky a na částku 250 milionů dolarů (v přepočtu cca 62 miliard korun). Tri moderátorů se zavazuje, že pro Amazon natočí 36 dílů. Zatím není jasné, jak se nová show bude jmenovat. 

"Zákazníci nám řekli, že by si přáli vidět je zpátky na televizní obrazovce, tak máme radost, že se nám to podařilo," citovala BBC vyjádření viceprezidenta Amazon Prime Video EU Jaye Marinea, který potvrdil, že nových dílů se diváci dočkají už během příštího roku.

Na show se bude podílet i dlouholetý producent Top Gearu Andy Wilman, který BBC opustil společně s Clarksonem.

Britská televize BBC vyhodila Clarksona koncem letošního března. Čtyřiapadesátiletý moderátor, známý svými přímočarými a mnohdy politicky nekorektními poznámkami, totiž udeřil a verbálně napadl producenta pořadu. Důvodem mělo být to, že na konci natáčecího dne neměl Clarkson připravené teplé jídlo.

Novou tváří Top Gearu se stal 49letý moderátor Chris Evans, kterého BBC najala na tři roky.

Top Gear se vysílal ve více než 200 zemích, včetně České republiky, a podle agentury Reuters ho sledovalo asi 300 milionů lidí. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších a nejvýnosnějších pořadů BBC.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy