Amazon zaplatí za "nový Top Gear" miliardy. Vznikne 36 dílů

Magazín Magazín
Aktualizováno 31. 7. 2015 11:41
Moderátor Jeremy Clarkson ukončil vlnu spekulací a na svém Twitteru oznámil, že nový motoristický pořad budou s Richardem Hammondem a Jamesem Mayem točit pro Amazon.

PrahaJeremy Clarkson, Richard Hammond a James May podepsali smlouvu s Amazonem, pro který budou připravovat nový motoristický pořad. Britská média původně předpokládala, že se trio moderátorů upíše poskytovateli streamovacích služeb Netflix. Novinku napsal na svém Twitteru sám Jeremy Clarkson.

Smlouvu podle informací Financial Times uzavřeli na tři roky a na částku 250 milionů dolarů (v přepočtu cca 62 miliard korun). Tri moderátorů se zavazuje, že pro Amazon natočí 36 dílů. Zatím není jasné, jak se nová show bude jmenovat. 

"Zákazníci nám řekli, že by si přáli vidět je zpátky na televizní obrazovce, tak máme radost, že se nám to podařilo," citovala BBC vyjádření viceprezidenta Amazon Prime Video EU Jaye Marinea, který potvrdil, že nových dílů se diváci dočkají už během příštího roku.

Na show se bude podílet i dlouholetý producent Top Gearu Andy Wilman, který BBC opustil společně s Clarksonem.

Britská televize BBC vyhodila Clarksona koncem letošního března. Čtyřiapadesátiletý moderátor, známý svými přímočarými a mnohdy politicky nekorektními poznámkami, totiž udeřil a verbálně napadl producenta pořadu. Důvodem mělo být to, že na konci natáčecího dne neměl Clarkson připravené teplé jídlo.

Novou tváří Top Gearu se stal 49letý moderátor Chris Evans, kterého BBC najala na tři roky.

Top Gear se vysílal ve více než 200 zemích, včetně České republiky, a podle agentury Reuters ho sledovalo asi 300 milionů lidí. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších a nejvýnosnějších pořadů BBC.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy