Nový Temný případ je chmurné a směšné selhání, píší kritici

ČTK ČTK
23. 6. 2015 9:58
Pokračování seriálu Temný případ doprovází rozporuplné reakce kritiků, kteří seriálu vyčítají zbytečnou komplikovanost a pomalé tempo.
Foto: HBO

Washington – HBO uvedla první díl druhé řady detektivního seriálu Temný případ, reakce jsou zatím překvapivě vlažné, uvedl deník The Washington Post. Druhé řadě chybí vzrušení a spád, zápletka je příliš komplikovaná, uvádí list příklady nedostatků.

Společnost HBO ve Spojených státech uvedla nový díl seriálu s Rachel McAdamsovou, Taylorem Kitschem, Vincem Vaughnem a Colinem Farrellem v neděli večer. V Evropě se začne druhá řada vysílat dnes večer.

I když premiéra vyvolala i pozitivní reakce, časopis The Week Magazine napsal, že "druhá řada Temného případu je chmurné, směšné selhání".

První řada seriálu byla vychvalována jako průkopnická. V hlavních rolích detektivů, kteří mnoho let pronásledují sériového vraha v Louisianě, se zaskvěli Matthew McConaughey a Woody Harrelson.

I na první sérii však někteří kritici našli chyby. Problémy měli například s nepřirozenými dialogy nebo s předváděným neuctivým zacházením se ženami. Během pouhých osmi epizod první řady ale ještě tyto nedostatky nestačily jít divákům "na nervy", poznamenal The Washington Post.

Nyní jsou prý mnozí kritici zklamáni tím, že tvůrci tuto kritiku nejenže ignorovali, ale některé negativní aspekty se vrátily v plné síle.

Na stanici HBO startuje druhá řada seriálu True Detective (Temný případ). Je přízemnější a chybí v ní mystika první série, tvrdí filmový kritik Kamil Fila po shlédnutí prvních tří dílu. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 4 minutami

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

před 56 minutami

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).

Zdroj: ČTK
Další zprávy