Nový Temný případ je chmurné a směšné selhání, píší kritici

ČTK ČTK
23. 6. 2015 9:58
Pokračování seriálu Temný případ doprovází rozporuplné reakce kritiků, kteří seriálu vyčítají zbytečnou komplikovanost a pomalé tempo.
Foto: HBO

Washington – HBO uvedla první díl druhé řady detektivního seriálu Temný případ, reakce jsou zatím překvapivě vlažné, uvedl deník The Washington Post. Druhé řadě chybí vzrušení a spád, zápletka je příliš komplikovaná, uvádí list příklady nedostatků.

Společnost HBO ve Spojených státech uvedla nový díl seriálu s Rachel McAdamsovou, Taylorem Kitschem, Vincem Vaughnem a Colinem Farrellem v neděli večer. V Evropě se začne druhá řada vysílat dnes večer.

I když premiéra vyvolala i pozitivní reakce, časopis The Week Magazine napsal, že "druhá řada Temného případu je chmurné, směšné selhání".

První řada seriálu byla vychvalována jako průkopnická. V hlavních rolích detektivů, kteří mnoho let pronásledují sériového vraha v Louisianě, se zaskvěli Matthew McConaughey a Woody Harrelson.

I na první sérii však někteří kritici našli chyby. Problémy měli například s nepřirozenými dialogy nebo s předváděným neuctivým zacházením se ženami. Během pouhých osmi epizod první řady ale ještě tyto nedostatky nestačily jít divákům "na nervy", poznamenal The Washington Post.

Nyní jsou prý mnozí kritici zklamáni tím, že tvůrci tuto kritiku nejenže ignorovali, ale některé negativní aspekty se vrátily v plné síle.

Na stanici HBO startuje druhá řada seriálu True Detective (Temný případ). Je přízemnější a chybí v ní mystika první série, tvrdí filmový kritik Kamil Fila po shlédnutí prvních tří dílu. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy