reklama
 
 

Návrat Twin Peaks v ohrožení, seriál opouští David Lynch

6. 4. 2015
Režisér a duchovní otec kultovního Twin Peaks oznámil, že kvůli penězům odstupuje z natáčení nových dílů televizního seriálu.

Praha – "Záhadný a zvláštní svět Twin Peaks se vrací. Jsme opravdu nadšeni," uvedl loni v říjnu Lynch ve společném prohlášení s Markem Frostem, který se podílel na vzniku původní série.

O půl roku později je všechno jinak. Režisér z projektu odchází, vadí mu, že televizní stanice Showtime nenabídla velkorysý rozpočet. "Po roce a čtyřech měsících vyjednávání jsem odešel, protože televize nenabídla dost peněz, aby se udělal scénář takovým způsobem, jak jsem si představoval," vysvětlil režisér na svém Facebooku. "O víkendu jsem obvolal herce, abych jim řekl, že seriál nebudu režírovat," dodal Lynch.

Twin Peaks tak bude zřejmě pokračovat i bez duchovního otce celého projektu, který popřál štábu hodně štěstí.

Pokračování seriálu, který na počátku 90. let nadchnul nejen diváky, ale i filmové kritiky, má být zasazeno do současnosti a budou se v něm řešit "dlouho očekávané odpovědi" na otázky z původního seriálu.

Původní třicetidílný seriál, kterému předcházel pilotní film, se točí kolem zvláštního agenta FBI Dala Coopera. Ten přijel do washingtonského Twin Peaks vyřešit brutální vraždu vysokoškolačky Laury Palmerové. Cooper se během vyšetřování zamotává do podivných vztahů a tajemství obyvatel městečka.

autoři: Kultura, ČTK | 6. 4. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama