Nový moderátor Top Gearu je horší než Jeremy Clarkson. Odešla kvůli němu produkční

jaz
4. 3. 2016 6:55
Moderátora nových dílů motoristického pořadu stanice BBC obvinil známý komik ze zneužívání postavení. Kvůli arogantnímu chování k členům televizního štábu odešla jedna z hlavních produkčních, která nový Top Gear připravovala pět měsíců. Chris Evans se s ní měl dostat do konfliktu kvůli obsazení amerického herce Matta LeBlanca. BBC se ale za novou hvězdu své show postavila, přesto odmítla komentovat pravý důvod odchodu produkční.
Foto: ČTK

Natáčení nové řady motoristického pořadu Top Gear v čele se šesti novými tvářemi provází mediální skandál. Deník The Sun uveřejnil nařčení mířená proti hlavnímu moderátorovi Chrisu Evansovi. Ten byl obviněn svým kolegou Bobem Mortimerem, že je pro televizi BBC doslova časovanou bombou.

Chris Evans, který nahradil problémového moderátora Jeremyho Clarksona, je údajně také nezvladatelný a zneužívá svůj talent i postavení k ovládání televizního štábu i celého pořadu.

Bob Mortimer také Evanse obvinil z toho, že kvůli "nehoráznému chování" musela na postu produkční v prosinci minulého roku skončit jejich společná známá Lisa Clarková, která pořad připravovala celých pět měsíců.

Mortimer tak vyzval vedení BBC, aby učinilo přítrž zneužívání moci. Koncem února sdílel článek The Sun s komentářem: "Dobře, brzy uvidíme, jestli měl Tony Hall pravdu, když mluvil o talentech zneužívajících svou moc v BBC," narážel komik na proslov ředitele televizní stanice a přidal hashtag #topgeartimebomb (Top Gear časovaná bomba).

Reagoval tak podle serveru The Guardian na ředitelův projekt z minulého týdne, podle kterého má být BBC místem, které dává prostor všem, a není možné, aby talentovaní jedinci zneužívali svou moc.

Producentka Lisa Clarková spolupracovala s Mortimerem ve společnosti Pett Productions a s Chrisem Evansem zase na pořadu Big Breakfast v roce 1990. Koncem roku ale její spory s Evansem přerostly únosnou mez a Top Gear raději opustila. The Sun uvádí nejmenovaný zdroj, který přinesl informace o konkrétních nedorozuměních.

Chris Evans měl produkční Clarkové říct, že právě pracuje na záběrech se závodníkem Jansonem Buttonem, na což měla produkční reagovat tím, že počet natočeného materiálu je pro pořad nedostačující. Evans se údajně bouřlivě ohradil a obvinil Clarkovou, že mu podkopává autoritu. Poslední tečkou pak měla být smlouva s hercem Mattem LeBlancem, kterého Evans za žádnou cenu v pořadu nechtěl.

Evans odmítal LeBlanca v novém Top Gearu

"Je staromódní, k čemu nám bude," měl reagovat Chris Evans na zjištění, že bude muset spolupracovat s americkým hercem. Kromě produkční Clarkové ale podle The Sun ovlivnilo natáčení i odchod editora Toma Forda a dispečera BBC2 Kima Shillinglawa. Práce na Top Gearu nabraly mírné zpoždění, vše se musí stihnout před vysíláním olympijských her v Rio de Janeiru.

Stanice BBC si za svou novou tváří stojí. "Je to nesmysl naznačit, že by chování Chrise Evanse v Top Gearu bylo neprofesionální," uvedl ředitel BBC s tím, že obviňovaný Evans je naopak profesionál a týmový hráč.

"Je to vášnivý moderátor, který dává do všeho své srdce i duši. Jsme velmi šťastní, že právě on povede show." Odchod produkční odmítla televize jakkoli komentovat, jen jí přes média poděkovala za práci v posledních měsících.

Nové díly Top Gearu se začnou vysílat koncem května na BBC2, a pokud bude mít u diváků úspěch, přesune se na obrazovky BBC1. V roli moderátorů se tak kromě Chrise Evanse objeví i Eddie Jordan, Sabine Schmitz, Rory Reid, Matt LeBlanc a Chris Harris.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Slovenská policie podle médií pořídila odposlechy ze schůzek Fica ke kauzám stíhaných bývalých vysokých úředníků

Slovenská policie prostřednictvím odposlechů a kamerových záznamů zaznamenala schůzky šéfa opozičních sociálních demokratů (Směr-SD) Roberta Fica, exministra vnitra Roberta Kaliňáka a dalších osob, na kterých hovořili i o případech stíhaných bývalých vysokých úředníků z dob vládnutí Ficovy strany. Napsaly to portál Aktuality.sk a list Denník N na svém webu. Fico v reakci uvedl, že prokuratura musí být v důkazní nouzi, když odposlouchává lídra opozice.

Média v souvislosti se zmíněnými odposlechy a s odvoláním na vyjádření prokuratury uvedla, že odposlechy a jejich přepisy potvrzují snahy vícero osob z prostředí politiky, podnikání a advokacie ovlivňovat stíhání nejzávažnějších kauz, diskreditovat elitní vyšetřovatele a prokurátory.

Schůzek se podle Denníku N zúčastnili kromě Fica a někdejšího místopředsedy Směru-SD Kaliňáka i známý advokát Marek Para, dále právník a syn stíhaného policejního exprezidenta Tibora Gašpara a otec dalšího stíhaného podnikatele Norberta Bödöra.

Další zprávy