Zmrzlinu jedí jen homosexuálové, řekl moderátor The Grand Tour. Na Twitteru ho za to lidé kritizují

pej
28. 12. 2016 14:30
Moderátor Richard Hammond svojí poznámkou o zmrzlině v pořadu The Grand Tour vyvolal vlnu kritiky na sociálních sítích. Řekl totiž, že zmrzlinu jedí pouze homosexuálové.
James May, Jeremy Clarkson a Richard Hammond.
James May, Jeremy Clarkson a Richard Hammond. | Foto: Repro YouTube

Moderátor motoristické show The Grand Tour Richard Hammond v poslední epizodě naznačil, že muži, kteří mají rádi zmrzlinu, jsou gayové. Svým komentářem vyvolal vlnu kritiky na sociálních sítích.

Vtip zazněl, jako by byl napsaný ve scénáři, a už v první chvíli šokoval diváky přítomné ve studiu, upozornil na přešlap web deníku The Telegraph.

V šesté epizodě s názvem Happy Finnish Christmas, která byla poprvé uvedena 23. prosince, sedmačtyřicetiletý Hammond reagoval na komentář spolumoderátora Jeremyho Clarksona. "Nevadí, že jsem nemohl jíst zmrzlinu. Podle mě to dělají jen muži, kteří jsou gayové," komentoval Hammond.

Zaražení se zdáli i James May a Jeremy Clarkson. "Proč mu tleskáte," tázal se May. Reakci publika s nepochopením komentoval i Clarkson. "Co tím myslíš? Chceš snad říct, že děti jsou homosexuálové?" oponoval.

Scénka vyvolala živou diskusi na Twitteru. Většina komentářů Hammondovu narážku kritizuje. "Přál bych si, aby George Michael stále žil. Mohl by Hammondovi říct, ať si tu svoji povrchní mužnost strčí někam," komentoval Chris Mandle.

"V tomto roce jsme přišli o Bowieho, Prince a George a Hammond se bojí jíst zmrzlinu ze strachu, že přijde o svoji křehkou a patetickou mužnost," přidal se s kritikou další.

"Dobrý den, já jím zmrzlinu už celá léta, přesto jsem stále heterosexuál. Můžete mi, prosím, poradit, co dělám špatně?" ptá se s nadsázkou TechnicallyRon.

Produkce pořadu se zatím k Hammondově poznámce nevyjádřila. Podporu mu nevyjádřil ani Clarkson.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy