Matt LeBlanc končí v Top Gearu. Díky za skvělou jízdu, chci se ale věnovat rodině, řekl herec

Magazín ČTK Magazín, ČTK
31. 5. 2018 22:06
Hvězda seriálu Přátelé a hlavní moderátor motoristické show televize BBC oznámil, že chce trávit víc času s přáteli a rodinou. Top Gear teď hledá nového moderátora.
Matt LeBlanc
Matt LeBlanc | Foto: ČTK

"Díky za skvělou jízdu." Tak zní rozloučení Matta LeBlanca, který bude Top Gear moderovat ještě jednu sezonu a pak s pořadem televize BBC definitivně končí. Důvod? Málo času na rodinu a přátele.

"Top Gear je náročný na čas a cestování a kvůli tomu nemám tolik času na rodinu a přátele, kolik bych si přál. Proto už v show nebudu nadále pokračovat," řekl podle deníku The Guardian Matt LeBlanc a dodal, že Top Gearu přeje nadále hodně úspěchů a zůstane jeho věrným fanouškem.

Příští série pořadu proto bude pro bývalou hvězdu televizního seriálu Přátelé tou poslední. BBC již intenzivně vyjednává o LeBlancově nástupci, ale na konkrétní jméno je zatím podle britských médií příliš brzy.

LeBlanc posílil tým staronového Top Gearu v květnu 2016. Tehdy tvořil tandem s Chrisem Evansem, který nahradil Jeremyho Clarksona.

Clarkson, známý svým břitkým humorem a mnohdy politicky nekorektními poznámkami, dostal v květnu 2014 "poslední varování" kvůli tomu, že použil rasistický výraz. Tehdy byl upozorněn na to, že v případě další urážlivé poznámky "kdekoli a kdykoli" bude propuštěn. A to se také v roce 2015 stalo.

Výpověď vyvolala ostré protesty fanoušků pořadu a v dalším natáčení Top Gearu se rozhodli nepokračovat také Clarksonovi spolumoderátoři Hammond a May.

V červnu 2015 oznámila BBC, že vyhozeného Clarksona nahradí moderátor Chris Evans, který však z magazínu odstoupil už po jedné řadě, v červenci letošního roku.

Hlavní tváří pořadu se poté stal americký herec Matt LeBlanc, který s Evansem Top Gear spolumoderoval. Clarkson, May a Hammond nyní natáčí pořad podobného stylu The Grand Tour pro Amazon.

Podívejte se: Světový rekord rychlosti traktoru v Top Gearu

Top Gear se svým proslulým řidičem Stigem stanovili nový světový rekord v rychlosti traktoru. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy