Návrat Gilmorových děvčat je okouzlující, dialogy je radost poslouchat, píší kritici

Marie Dostálová
25. 11. 2016 7:46
Po téměř deseti letech přichází pokračování seriálu Gilmorova děvčata, které odvysílá Netflix. Čtyřdílnou minisérii o rodu Gilmorových kritici chválí, je podle nich rozhodně lepší než sedmá série, byť postavy se příliš neposunuly a děj je spíše rozvláčný.
Gilmorova děvčata | Video: Netflix

Po necelých deseti letech se vrací americký seriál Gilmorova děvčata a kritici nové epizody chválí.

Seriál o Rory (Alexis Bledel), její matce Lorelai (Lauren Graham) a babičce Emily Gilmorové (Kelly Bishop), který se odehrával ve fiktivním městě Stars Hollow v Connecticutu, skončil v roce 2007 sedmou řadou.

V pátek 25. listopadu odvysílá streamovací služba Netflix pokračování, kterým je čtyřdílná minisérie Gilmore Girls: A Year in the Life. Každá z epizod má 90 minut a jmenují se podle ročních období.

Oficiální anotace Netflixu o ději nic neprozrazuje. Víme, že se vrátí hlavní představitelky rodu Gilmorů, dále kuchařka Sookie (Melissa McCarthy), Luke – bývalý přítel Lorelai, Logan, který v sedmé sérii žádal Rory neúspěšně o ruku, a vrací se také pes Paul Anka, kterého Lorelai adoptovala v šesté sérii.

Minisérie má nyní na RottenTomatoes, agregátoru recenzí, 7,8 bodu z 10. Z celkem 22 recenzí je 18 pozitivních a pouze čtyři negativní.

Daniel Fienberg z webu The Hollywood Reporter píše, že pokračování je rozhodně lepší než sedmá série, na které nepracovala tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino. První epizody jsou hodně vysvětlovací a plné cameo rolí známých postav, ale chemie mezi třemi hlavními herečkami je stále přítomná, shrnuje recenzent.

Jeff Jensen z The Entertainment Weekly udělil známku B+ a píše: "Návrat Gilmorových děvčat je okouzlující a pestrý. Poslouchat rytmus, melodičnost a inspirativní jazyk jejich dialogů je rajská hudba pro uši." Dodává, že epizody jsou stále vtipné a rozhodně lepší než slabá sedmá řada.

Daniel D’Addario z časopisu Time je kritičtější. Minisérie je podle něj zastaralá a mimo čas. Místo pocitů nostalgie se sám sebe ptal, jestli se jeho byt nedostal do stroje času. Postavy se dle jeho slov vůbec neposunuly a příběh je vtlačen na okraj nekonečných aktivit, setkání ve městě a narážek na staré filmy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy