Návrat Gilmorových děvčat je okouzlující, dialogy je radost poslouchat, píší kritici

Marie Dostálová
25. 11. 2016 7:46
Po téměř deseti letech přichází pokračování seriálu Gilmorova děvčata, které odvysílá Netflix. Čtyřdílnou minisérii o rodu Gilmorových kritici chválí, je podle nich rozhodně lepší než sedmá série, byť postavy se příliš neposunuly a děj je spíše rozvláčný.
Gilmorova děvčata | Video: Netflix

Po necelých deseti letech se vrací americký seriál Gilmorova děvčata a kritici nové epizody chválí.

Seriál o Rory (Alexis Bledel), její matce Lorelai (Lauren Graham) a babičce Emily Gilmorové (Kelly Bishop), který se odehrával ve fiktivním městě Stars Hollow v Connecticutu, skončil v roce 2007 sedmou řadou.

V pátek 25. listopadu odvysílá streamovací služba Netflix pokračování, kterým je čtyřdílná minisérie Gilmore Girls: A Year in the Life. Každá z epizod má 90 minut a jmenují se podle ročních období.

Oficiální anotace Netflixu o ději nic neprozrazuje. Víme, že se vrátí hlavní představitelky rodu Gilmorů, dále kuchařka Sookie (Melissa McCarthy), Luke – bývalý přítel Lorelai, Logan, který v sedmé sérii žádal Rory neúspěšně o ruku, a vrací se také pes Paul Anka, kterého Lorelai adoptovala v šesté sérii.

Minisérie má nyní na RottenTomatoes, agregátoru recenzí, 7,8 bodu z 10. Z celkem 22 recenzí je 18 pozitivních a pouze čtyři negativní.

Daniel Fienberg z webu The Hollywood Reporter píše, že pokračování je rozhodně lepší než sedmá série, na které nepracovala tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino. První epizody jsou hodně vysvětlovací a plné cameo rolí známých postav, ale chemie mezi třemi hlavními herečkami je stále přítomná, shrnuje recenzent.

Jeff Jensen z The Entertainment Weekly udělil známku B+ a píše: "Návrat Gilmorových děvčat je okouzlující a pestrý. Poslouchat rytmus, melodičnost a inspirativní jazyk jejich dialogů je rajská hudba pro uši." Dodává, že epizody jsou stále vtipné a rozhodně lepší než slabá sedmá řada.

Daniel D’Addario z časopisu Time je kritičtější. Minisérie je podle něj zastaralá a mimo čas. Místo pocitů nostalgie se sám sebe ptal, jestli se jeho byt nedostal do stroje času. Postavy se dle jeho slov vůbec neposunuly a příběh je vtlačen na okraj nekonečných aktivit, setkání ve městě a narážek na staré filmy.

 

Právě se děje

Další zprávy