Návrat Gilmorových děvčat je okouzlující, dialogy je radost poslouchat, píší kritici

Marie Dostálová
25. 11. 2016 7:46
Po téměř deseti letech přichází pokračování seriálu Gilmorova děvčata, které odvysílá Netflix. Čtyřdílnou minisérii o rodu Gilmorových kritici chválí, je podle nich rozhodně lepší než sedmá série, byť postavy se příliš neposunuly a děj je spíše rozvláčný.
Gilmorova děvčata | Video: Netflix

Po necelých deseti letech se vrací americký seriál Gilmorova děvčata a kritici nové epizody chválí.

Seriál o Rory (Alexis Bledel), její matce Lorelai (Lauren Graham) a babičce Emily Gilmorové (Kelly Bishop), který se odehrával ve fiktivním městě Stars Hollow v Connecticutu, skončil v roce 2007 sedmou řadou.

V pátek 25. listopadu odvysílá streamovací služba Netflix pokračování, kterým je čtyřdílná minisérie Gilmore Girls: A Year in the Life. Každá z epizod má 90 minut a jmenují se podle ročních období.

Oficiální anotace Netflixu o ději nic neprozrazuje. Víme, že se vrátí hlavní představitelky rodu Gilmorů, dále kuchařka Sookie (Melissa McCarthy), Luke – bývalý přítel Lorelai, Logan, který v sedmé sérii žádal Rory neúspěšně o ruku, a vrací se také pes Paul Anka, kterého Lorelai adoptovala v šesté sérii.

Minisérie má nyní na RottenTomatoes, agregátoru recenzí, 7,8 bodu z 10. Z celkem 22 recenzí je 18 pozitivních a pouze čtyři negativní.

Daniel Fienberg z webu The Hollywood Reporter píše, že pokračování je rozhodně lepší než sedmá série, na které nepracovala tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino. První epizody jsou hodně vysvětlovací a plné cameo rolí známých postav, ale chemie mezi třemi hlavními herečkami je stále přítomná, shrnuje recenzent.

Jeff Jensen z The Entertainment Weekly udělil známku B+ a píše: "Návrat Gilmorových děvčat je okouzlující a pestrý. Poslouchat rytmus, melodičnost a inspirativní jazyk jejich dialogů je rajská hudba pro uši." Dodává, že epizody jsou stále vtipné a rozhodně lepší než slabá sedmá řada.

Daniel D’Addario z časopisu Time je kritičtější. Minisérie je podle něj zastaralá a mimo čas. Místo pocitů nostalgie se sám sebe ptal, jestli se jeho byt nedostal do stroje času. Postavy se dle jeho slov vůbec neposunuly a příběh je vtlačen na okraj nekonečných aktivit, setkání ve městě a narážek na staré filmy.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 47 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy