reklama
 
 

Tom Cruise si nezahraje v seriálu Jack Reacher, je příliš malý. Hledá se vyšší herec

15. 11. 2018 16:55
Lee Child a Tom Cruise. | Video: CinemArt |  02:29
Akční hrdina Jack Reacher se z filmových pláten přesune na televizní obrazovky. Bývalého majora vojenské policie si v seriálu ale nezahraje Tom Cruise. Autor předlohy, britský spisovatel Lee Child, vyslyšel stížnosti diváků a do hlavní role hodlá obsadit vyššího herce.

"Ani herecký talent Toma Cruise nestačí na to, aby se na tuto roli hodil. Je na ni příliš malý," uvedl Child pro rozhlasovou stanici BBC Radio Manchester.

V knižní předloze je Jack Reacher vysoký 190 centimetrů, Cruise ale ve skutečnosti měří o 20 centimetrů méně. V rozhovoru Child mimo jiné potvrdil, že smlouvu o natáčení televizního seriálu podepsal minulý týden.

"Velice rád jsem s ním spolupracoval. Je to opravdu milý chlapík. Na place jsme spolu zažili spoustu legrace. Uvědomil jsem si ale, že diváci měli pravdu. Reacherova výška je velmi důležitá, je zkrátka jeho podstatou," vysvětlil Child, proč se rozhodl obsadit do seriálu jiného herce.

Rovněž požádal fanoušky, kteří byli s Tomem Cruisem nespokojení, aby mu pomohli pro tuto roli najít vhodnějšího protagonistu.

První ze dvou filmů o bývalém majorovi vojenské policie Jacku Reacherovi, který režíroval Christopher McQuarrie, měl premiéru v roce 2012. Snímek tehdy utržil 218 milionů dolarů a Cruisovi se za ztvárnění hlavní role dostalo vesměs pozitivních reakcí.

Pokračování Jack Reacher: Nevracej se v roce 2016 už tak úspěšné nebylo, celosvětově utržilo o 50 milionů dolarů méně.

Právě nižší tržby a rozporuplné reakce diváků na herecký výkon Toma Cruise mohly podle BBC vést k rozhodnutí producentů přenést příběhy na televizní obrazovky s jiným hercem.

autor: Magazín | 15. 11. 2018 16:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama