Hvězdy z Přátel se potkají na internetové terapii

Kultura Kultura, Red Kul
25. 6. 2009 10:15
Lisa Kudrow se pouští do druhé série Web Therapy
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Sotva tři týdny poté, co Lisa Kudrow (známá jako potrhlá Phoebe ze seriálu Přátelé) získala cenu Webby za výjimečný komediální výkon, startuje druhá série jejího projektu Web Therapy.

S rostoucí popularitou čistě internetového seriálu se hlavní hvězdě, spoluautorce i koproducentce daří získávat stále větší a větší jména do epizodních rolí. A tak se v nových dílech objeví i její kamarádka Courteney Cox (v Přátelích hraje Monicu).

Lisa Kudrow přebírá internetovou cenu Webby za Výjimečný komediální výkon.
Lisa Kudrow přebírá internetovou cenu Webby za Výjimečný komediální výkon. | Foto: Reuters

Herečky, jež lámaly rekordy v takřka miliónových honorářích v posledních sériích Přátel, nyní vycítily příležitost na internetu. Konkrétně na serveru společnosti LStudio, který patří americké automobilce Lexus. Ta se pokouší vytvořit interaktivní mediální platformu, kde by se diváci dostali jak ke krátkým vtipným seriálům, tak k seriózním dokumentům (o skupině The Doors nebo kultovním časopise Found).

Z původní tvorby si nejlépe vede právě zmíněná Web Therapy, která cele přiznala svoji internetovou podstatu a staví na ní. Lisa Kudrow coby psycholožka s pochybnými metodami  Fiona Wallice poskytuje svým klientům krátká tříminutová sezení prostřednictvím webkamery.

Už je totiž unavená z věčných plků o "snech" a "pocitech", proto se rozhodne, že tři minuty na iChatu udělají stejnou službu jako padesát minut v ordinaci na gauči.  

Foto: archiv
Čtěte také:
Marley a já: Film se psem, který není estetické zlo

Tomuto jejímu netradičnímu kroku odpovídá i způsob natočení a design prezentace Web Therapy, kdy na obrazovce divák vidí plochu počítače s rozházenými ikonami a dvě otevřená okna s přenosem webkamery. 

Lisa Kudrow se na projektu producentsky spojila s Danem Bucatinskym a především Danem Roosem, který se proslavil hlavně adaptací scénáře k filmu Marley a já s jinou "přátelskou" hvězdou Jennifer Aniston.

"Web Therapy mi umožnila pracovat s neuvěřitelně talentovanými lidmi na projektu, který přináší také neobvyklou tvůrčí svobodu," hodnotí Lisa Kudrow Web Therapy po první sérii. "Možnost psát, produkovat a zahrát si v seriálu s takto vysokou úrovní produkce mě neuvěřitelně naplňuje."

Lisa Kudrow přebírá internetovou cenu Webby za Výjimečný komediální výkon.
Lisa Kudrow přebírá internetovou cenu Webby za Výjimečný komediální výkon. | Foto: Reuters

V tuto chvíli jsou na stránkách LStudio k vidění všechny díly první série; a prprávě od úterka se rozběhla druhá, kterou distribuují jak iTunes, tak YouTube a Hulu, což je jeden ze způsobů, kterým chce Lexus zvýšit návštěvnost na svých televizních stránkách.

Stránky LStudio s vlajkovou lodí Web Therapy jsou v provozu od září 2008 a z hlediska automobilky to je rafinovaný způsob, jak dát vědět o své značce mimo zavedené kanály. Navíc naprostá kontrola hlavního inzerenta nad tím, jaký obsah se na LStudiu publikuje, je užitečná i z hlediska toho, do jakého kontextu umisťují svoji reklamu. Velkoryse tak můžou rezignovat i na obvykle násilný sponzorský product placement.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Soud neprominul Rathovi zbytek peněžitého trestu. Pět milionů bude vymáhat, nebo mu prodlouží vězení

Soud nepromine bývalému politikovi Davidu Rathovi zbytek peněžitého trestu, jeho žádosti nevyhověl. Pravděpodobně bude zbylých pět milionů vymáhat, případně může soud i prodloužit vězení. 

Zdroj: Domácí
před 40 minutami

Atentátník z Christchurch se při srpnovém soudu bude zastupovat sám, hrozí mu doživotí

Australan Brenton Harrison Tarrant, který se v březnu přiznal k vraždě 51 muslimů na Novém Zélandu, odvolal své právníky a hodlá se při srpnovém soudním stání zastupovat sám. Čelí obvinění z 51 vražd, 40 pokusů o vraždu a ze spáchání teroristického útoku. Hrozí mu doživotní trest.

Atentát spáchal loni 15. března ve dvou mešitách ve městě Christchurch při pátečních modlitbách.

Soudní řízení o výši trestu bylo už kvůli koronaviru odloženo, nově má začít 24. srpna a může trvat i déle než tři dny, informovala agentura AP. Nejvyšší soud v Christchurchi dnes termín potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy