Hvězdy z Přátel se potkají na internetové terapii

Kultura Kultura, Red Kul
25. 6. 2009 10:15
Lisa Kudrow se pouští do druhé série Web Therapy
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Sotva tři týdny poté, co Lisa Kudrow (známá jako potrhlá Phoebe ze seriálu Přátelé) získala cenu Webby za výjimečný komediální výkon, startuje druhá série jejího projektu Web Therapy.

S rostoucí popularitou čistě internetového seriálu se hlavní hvězdě, spoluautorce i koproducentce daří získávat stále větší a větší jména do epizodních rolí. A tak se v nových dílech objeví i její kamarádka Courteney Cox (v Přátelích hraje Monicu).

Lisa Kudrow přebírá internetovou cenu Webby za Výjimečný komediální výkon.
Lisa Kudrow přebírá internetovou cenu Webby za Výjimečný komediální výkon. | Foto: Reuters

Herečky, jež lámaly rekordy v takřka miliónových honorářích v posledních sériích Přátel, nyní vycítily příležitost na internetu. Konkrétně na serveru společnosti LStudio, který patří americké automobilce Lexus. Ta se pokouší vytvořit interaktivní mediální platformu, kde by se diváci dostali jak ke krátkým vtipným seriálům, tak k seriózním dokumentům (o skupině The Doors nebo kultovním časopise Found).

Z původní tvorby si nejlépe vede právě zmíněná Web Therapy, která cele přiznala svoji internetovou podstatu a staví na ní. Lisa Kudrow coby psycholožka s pochybnými metodami  Fiona Wallice poskytuje svým klientům krátká tříminutová sezení prostřednictvím webkamery.

Už je totiž unavená z věčných plků o "snech" a "pocitech", proto se rozhodne, že tři minuty na iChatu udělají stejnou službu jako padesát minut v ordinaci na gauči.  

Foto: archiv
Čtěte také:
Marley a já: Film se psem, který není estetické zlo

Tomuto jejímu netradičnímu kroku odpovídá i způsob natočení a design prezentace Web Therapy, kdy na obrazovce divák vidí plochu počítače s rozházenými ikonami a dvě otevřená okna s přenosem webkamery. 

Lisa Kudrow se na projektu producentsky spojila s Danem Bucatinskym a především Danem Roosem, který se proslavil hlavně adaptací scénáře k filmu Marley a já s jinou "přátelskou" hvězdou Jennifer Aniston.

"Web Therapy mi umožnila pracovat s neuvěřitelně talentovanými lidmi na projektu, který přináší také neobvyklou tvůrčí svobodu," hodnotí Lisa Kudrow Web Therapy po první sérii. "Možnost psát, produkovat a zahrát si v seriálu s takto vysokou úrovní produkce mě neuvěřitelně naplňuje."

Lisa Kudrow přebírá internetovou cenu Webby za Výjimečný komediální výkon.
Lisa Kudrow přebírá internetovou cenu Webby za Výjimečný komediální výkon. | Foto: Reuters

V tuto chvíli jsou na stránkách LStudio k vidění všechny díly první série; a prprávě od úterka se rozběhla druhá, kterou distribuují jak iTunes, tak YouTube a Hulu, což je jeden ze způsobů, kterým chce Lexus zvýšit návštěvnost na svých televizních stránkách.

Stránky LStudio s vlajkovou lodí Web Therapy jsou v provozu od září 2008 a z hlediska automobilky to je rafinovaný způsob, jak dát vědět o své značce mimo zavedené kanály. Navíc naprostá kontrola hlavního inzerenta nad tím, jaký obsah se na LStudiu publikuje, je užitečná i z hlediska toho, do jakého kontextu umisťují svoji reklamu. Velkoryse tak můžou rezignovat i na obvykle násilný sponzorský product placement.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 9 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Průměrný obrat regionálních obchodních center loni klesl o 25,5 procenta

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center (OC), vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Nejvíce byly v centrech zasažené gastronomické provozy, u kterých propad proti roku 2019 činil 36 procent. Návštěvnost regionálních OC se v uplynulém roce meziročně snížila o 29 procent, lidé ale v centrech více utráceli. Hodnota průměrného nákupního koše vzrostla o 5,7 procenta na 233 korun za jednu návštěvu. Vyplývá to z analýzy Shopping Centre Index, kterou letos podeváté připravila společnost CBRE.

Gastronomie byla v nákupních centrech podle CBRE nejdynamičtějším odvětvím posledních tří let, jež v minulosti zaznamenávalo dvouciferný růst. Prostor pro stravovací provozy se v centrech rozšiřoval. Podle vedoucího maloobchodního sektoru a oddělení správy OC v CBRE Tomáše Míčka byla gastronomie v minulém roce v důsledku protiepidemických opatření uzavřená zhruba 130 dní.

"Vloni sehrál rozhodující roli podíl, jaký měly na celkové ploše obchodních center ty obchody a služby, které mohly být i přes vládní omezení v provozu. Právě tito nájemci nakonec ovlivňovali celkovou návštěvnost centra i jeho ekonomické výsledky," řekl Míček.

Móda, která je na nákupní ploše typického regionálního centra (bez započítání Prahy) zastoupená nejvíce, když zaujímá 37 procent plochy, loni zaznamenala propad obratu o 34 procent, hned za ní byly doplňky s poklesem zhruba 32 procent. U těchto kategorií podle CBRE sehrála roli sezonnost. Prodejci kvůli zásobám neprodaných kolekcí neměli dostatek peněz na nákup nového zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy