FOTO Skřet Liška šikanuje v kanceláři Leevně.cz Martu a Věru

Foto: Česká televize
Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 3. 2014 17:12
Podívejte se na fotografie z nového sitcomu České televize Marta a Věra. Napsal jej Petr Kolečko, hrají Barbora Poláková, Sabina Remundová a Pavel Liška.

Fotogalerie - Sitcom Marta a Věra, jehož první díl s názvem Teambuilding odvysílá Česká televize 31. března, zavede diváky do prostředí fiktivního slevového serveru Leevně.cz.

V hlavních rolích hrají Barbora Poláková, Sabina Remundová a Pavel Liška. Režiséry cyklu jsou Jaroslav Fuit a Zdeněk Dušek.

Osm osmadvacetiminutových dílů natočila tvůrčí skupina kreativního producenta Michaela Reitlera za dvanáct dnů. Autorem scénáře je scenárista a dramatik Petr Kolečko, který stojí za projekty jako Okresní přebor, Nevinné lži nebo Čtvrtá hvězda.

Hlavní hrdinky seriálu rozděluje jejich zcela odlišný přístup k životu. Marta (Poláková) věří, že dělá práci, která má smysl a pomáhá lidem lépe žít. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra (Remundová) má hodně zkušeností a málo iluzí. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoli podmínkách. To se jí hodí, protože majitel firmy Brouček (Liška) je podlý skřet převlečený za manažera, který nejraději řídí, šmíruje a šikanuje své dvě zaměstnankyně.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy