Hudba, sex a drogy. Scorsese a Jagger zavedou diváky seriálem Vinyl do New Yorku 70. let

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 2. 2016 23:04
Společnost HBO představila na projekci v Praze americký desetidílný seriál Vinyl producentů Martina Scorseseho a Micka Jaggera. Diváky přenese na počátek éry punku, diska a hip hopu v New Yorku 70. let, kdy scéně vládla nejen hudba, ale i drogy a sex. Vinyl připomene prostředí showbyznysu, ve kterém kapely jako Rolling Stones a Led Zeppelin bojovaly o místo na výsluní.
Bobby Cannavale v seriálu Vinyl
Bobby Cannavale v seriálu Vinyl | Foto: HBO

Praha - Na počátek éry punku, diska a hip hopu v New Yorku 70. let přenese diváky americký desetidílný seriál Vinyl producentů Martina Scorseseho a Micka Jaggera ze skupiny Rolling Stones. Seriál ve čtvrtek společnost HBO představila na projekci v Praze. Celosvětovou premiéru má 15. února. Už tento pátek však jeho pilotní díl uvidí registrovaní čeští fanoušci v pražském Biu Oko, kde odstartuje projekt Prime Time Kino.

V seriálu Vinyl budou diváci očima ředitele krachující nahrávací společnosti, kterého hraje Bobby Cannavale, sledovat sexem a drogami nasáklou hudební scénu té doby. Hlavní hrdina hledá nové podněty, aby vzkřísil svou firmu, a současně se snaží dát do pořádku svůj osobní život.

Vinyl zaujme především hudební fanoušky a připomene jim prostředí showbyznysu, ve kterém kapely jako Rolling Stones a Led Zeppelin bojovaly o místo na výsluní. Natáčel se v New Yorku a vystihuje dobu, kdy hudební svět dlouhodobě ovládala vinylová deska, než ji vystřídala éra kompaktních disků a internetu.

Jde o příběh sice fiktivní, ale zároveň také autentický. Režisér Scorsese v něm totiž zobrazuje a odkazuje k množství skutečných hudebních hvězd, producentů a celebrit. Například Jaggerův syn James si zahrál roli zpěváka punkové kapely.

Společnosti Atlantic Records a Warner Bros. uvedou spolu s premiérou na trh soundtrack. Mezi jehož lákadla patří nové nahrávky Sturgilla Simpsona a skupiny Kaleo, dále rockové skupiny Mott the Hoople či Otise Reddinga. Na albu se objeví i nové zpracování nahrávky Davida Johansena z kapely The New York Dolls. Další rozšíření soundtracku budou postupně vycházet před premiérami jednotlivých dílů první série, a to například s hity Charlieho Wilsona, Iggyho Popa či Chrise Cornella.

Nikoho takového, jako byl John Lennon, tu dnes nemáme, říká zpěvák Miro Žbirka. Na Abbey Road se podle něj tvořily skutečně kvalitní písně a Žbirka tam při nahrávání hudby cítil až schizofrenní pocity | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy