Chystá se seriál o mladém géniovi Sheldonovi z Teorie velkého třesku, jež je v USA stále hitem

mad
16. 3. 2017 6:30
Americká televize CBS připravuje seriál, který se časově odehrává před populárním sitkomem Teorie velkého třesku vyprávějící o skupině vědců. Novinka se zaměří na mládí Sheldona Coopera. Vypravěčem seriálu bude Jim Parsons, který v původním seriálu hraje dospělého fyzika.
Sheldon (uprostřed)
Sheldon (uprostřed) | Foto: TBBT

Americká televizní stanice CBS chystá seriál o mládí fyzika Sheldona Coopera, který je jednou z hlavních postav sitkomu Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), informoval server The Hollywood Reporter.

Mladého génia si zahraje Iain Armitage, kterého můžou diváci znát z dramatické minisérie Sedmilhářky, kterou vysílá HBO.

Seriál se bude jmenovat Young Sheldon a televize si zatím objednala první sérii. Počet epizod zatím není znám. Pilotní díl by měl být odvysílán během letošního roku.

CBS zveřejnila, že seriál se bude odehrávat v Texasu, kde devítiletý Sheldon žije a chodí na střední školu.

První díl bude režírovat a produkovat Jon Favreau, který natočil například Iron Mana (2008) nebo Knihu džunglí (2016). Na seriálu se budou podílet také Chuck Lorre a Steven Molaro, kteří jsou spolutvůrci Teorie velkého třesku.

Vypravěčem seriálu bude Jim Parsons, který hraje dospělého Sheldona v původním seriálu.

Teorie velkého třesku je jedním z nejsledovanějších amerických pořadů a jeho protagonisté patří k nejlépe placeným seriálovým hercům na světě. V současnosti se vysílá již desátá série.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy