Chystá se seriál o mladém géniovi Sheldonovi z Teorie velkého třesku, jež je v USA stále hitem

mad
16. 3. 2017 6:30
Americká televize CBS připravuje seriál, který se časově odehrává před populárním sitkomem Teorie velkého třesku vyprávějící o skupině vědců. Novinka se zaměří na mládí Sheldona Coopera. Vypravěčem seriálu bude Jim Parsons, který v původním seriálu hraje dospělého fyzika.
Sheldon (uprostřed)
Sheldon (uprostřed) | Foto: TBBT

Americká televizní stanice CBS chystá seriál o mládí fyzika Sheldona Coopera, který je jednou z hlavních postav sitkomu Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), informoval server The Hollywood Reporter.

Mladého génia si zahraje Iain Armitage, kterého můžou diváci znát z dramatické minisérie Sedmilhářky, kterou vysílá HBO.

Seriál se bude jmenovat Young Sheldon a televize si zatím objednala první sérii. Počet epizod zatím není znám. Pilotní díl by měl být odvysílán během letošního roku.

CBS zveřejnila, že seriál se bude odehrávat v Texasu, kde devítiletý Sheldon žije a chodí na střední školu.

První díl bude režírovat a produkovat Jon Favreau, který natočil například Iron Mana (2008) nebo Knihu džunglí (2016). Na seriálu se budou podílet také Chuck Lorre a Steven Molaro, kteří jsou spolutvůrci Teorie velkého třesku.

Vypravěčem seriálu bude Jim Parsons, který hraje dospělého Sheldona v původním seriálu.

Teorie velkého třesku je jedním z nejsledovanějších amerických pořadů a jeho protagonisté patří k nejlépe placeným seriálovým hercům na světě. V současnosti se vysílá již desátá série.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy