Ceny TýTý se letos udělovat nebudou. Televize se nedohodly na podobě soutěže

ČTK ČTK
11. 1. 2016 16:30
Ceny televizní soutěže TýTý si letos dají pauzu a nebudou uděleny. Důvodem je přetrvávající spor o to, zda má být anketa odborná či divácká. TV Nova a TV Barrandov prosazují odbornou anketu, a proto již dopředu oznámily, že se TýTý účastnit nebudou. Všechny ceny by si tak jako loni rozebraly jen ČT a Prima.
TýTý 2014
TýTý 2014 | Foto: HerminaPress

Praha - Ceny tradiční televizní ankety TýTý se letos udělovat nebudou. Pořadatelé tradiční ankety Týdeníku Televize o nejoblíbenější televizní tváře a pořady oznámili, že si ceny TýTý letos vyberou oddechový čas. Stejně jako loni by totiž ve hře zůstaly jen ČT a Prima. Uvedl to server iDnes.

"Hledáme model, který by vyhovoval všem stanicím, ale televize zatím stále nenašly společnou řeč, takže bude lepší udělat si na rok přestávku a nabrat dech," řekla serveru Elena Slováková z vydavatelství Bauer Media.

Potvrdila také, že ze strany organizátorů TýTý trvá zájem anketu pořádat, jakmile se vyřeší zásadní spor. "Ve hře jsou ceny buď divácké, nebo odborné. Pro nás jsou základem hlasy diváků, trofeje od odborníků vidíme nanejvýš jako doplňkové, ale některé stanice chtějí opak," dodala.

Za odborné ceny lobbuje zejména Nova, která spolu s TV Barrandov už pořadatelům oznámila, že se stejně jako loni soutěže TýTý nezúčastní. Pak by si trofeje dělily jen Prima a Česká televize.

Vymyslel jsem si název, schéma, nic jsem nekopíroval, nejsem angličtinář a neznám světové talk show, říká o Všechnopárty Karel Šíp. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 25 minutami

Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Prymula se stal Zemanovým poradcem. Je uveden v oficiálním seznamu. Podle Primy bude neplaceným poradcem

Zdroj: ČTK
Další zprávy