ČTĚTE TAKÉ:
Rasistické výlevy Goodyové vyvolaly pobouření u indické komunity v Británii a posléze i v celé Británii a také v Indii. Kromě Goodyové Shettyovou napadaly ještě dvě další soutěžící, o nichž možná rozhodnou hlasování v dalších týdnech.
Pětadvacetiletá Goodyová ihned po vyloučení ze soutěže poskytla ještě ve studiu Big Brother rozhovor, ve kterém se snažila hájit. "Nejsem rasistka," říká. "Ale když jsem viděla, co bylo odvysíláno, nedivím se, že to mělo takový dopad."
Goodyová byla vyloučena drtivými 82 % hlasů a viditelně otřesena před kamerami sledovala záběry z pouličních nepokojů, které její slova vyvolala. "Omlouvám se všem, koho má slova mohla urazit," prohlásila šokovaná Goodyová, která se stala celebritou jen díky tomu, že v roce 2002 britskou verzi Big Brother vyhrála.
Protože její kariéra je založena na účinkování v podobných pořadech, bude muset nyní řešit starosti, co podnikne dál. Zato nynější série televizního pořadu Celebrity Big Brother začala vlivem konfliktu sbírat rekordy v divácké sledovanosti.
Vyvolala ovšem také patrně nejvíce stížností v historii britské televize - počet se podle BBC vyhoupl 36 000 stěžujících. Někteří sponzoři televizní společnosti Channel 4, která pořad vysílá, pohrozili dokonce omezením finančních přídělů.
Vyjadřovat se k záležitosti museli i nejvyšší političtí představitelé. Britský ministr financí Gordon Brown, který byl v Indii na obchodní cestě, musel znovu pořad vysvětlovat v tamních médiích i členům indické vlády.
Poukázal na to, kolik lidí si na pořad v Británii stěžovalo, a zdůraznil, že pořad je sice "reality show", ale neodráží realitu Británie, která podle jeho slov není rasistická země.
Reality show Big Brother byla s úspěchem vysílána po celém světě, včetně Česka. Princip pořadu je jednoduchý - diváci sledují skupinu lidí uzavřených společně v domě, kde plní více či méně obskurní úkoly.