Seriál Sherlock končí rozpačitě. Poslední díl unikl na internet, měl nejnižší sledovanost

Marie Dostálová
18. 1. 2017 9:24
Na internet unikla ruská verze poslední epizody seriálu Sherlock před jejím odvysíláním na BBC. Britská televize nyní zkoumá, zda je na vině ruský kanál Channel One. Ohlasy na závěrečný díl jsou smíšené.
Sherlock.
Sherlock. | Foto: BBC

Poslední díl čtvrté řady seriálu Sherlock unikl v ruské verzi na internet den před odvysíláním. BBC vyšetřuje, zda má únik na svědomí ruská televize Channel One, která vlastní k seriálu práva.

Na oficiálním twitterovém účtu seriálu se objevila výzva, aby lidé nelegálně nahranou epizodu nešířili a nevyzrazovali její obsah. 

Ruská televize tvrdí, že se stala obětí hackerského útoku třetí strany, píše server BBC. Channel One v prohlášení uvedla, že s BBC plně spolupracuje na vyšetření úniku, informoval server Deadline.

Epizoda nazvaná The Final Problem měla nejnižší sledovanost z aktuální série. Díl si pustilo 5,9 milionu diváků. První epizoda odvysílaná na Nový rok přilákala 8,1 milionu diváků.

Reakce na novou sérii jsou kritičtější než na předchozí řady. Diváci na serveru Metacritic udělili třetí řadě 8,5 bodu z 10, zatímco čtvrté sérii průměrně 7,1. Ohlasy kritiků se různí.

Michael Hogan ze serveru The Telegraph vyzdvihuje zejména scénář, který obsahuje humor, vzrušení i emoce. Recenzent také chválí Benedicta Cumberbatche, jehož výkon v sérii mu zajistil místo v Hollywoodu, kde si zahrál Doctora Strange ve stejnojmenném filmu.

Stuart Heritage z deníku The Guardian je k sérii kritičtější. Nejnovější série podle jeho slov neví, čím chce být. Závěrečný díl je hodně odtržený od předchozího Sherlocka.

Připomíná, jak napínavě končila třetí epizoda, v níž na Johna Watsona (Martin Freeman) pistolí mířila Sherlockova sestra. V následujícím dílu se však ukázalo, že šlo pouze o uspávací pistoli. Hlavní postava se stala svou vlastní parodií, píše kritik závěrem.

Recenzent Morgan Jeffery ze stránky DigitalSpy vyzdvihuje zejména druhou epizodu, která se odehrává v duchu hororu Saw. Postavy čelí obtížným rozhodnutím, v nichž jde o život. Autor textu chválí také výkon Louise Brealeyové (Molly), která je obětí kruté manipulace, když je nucena Sherlockovi vyjevit své city. V závěru dílu ale detektivovo chování dle něj příliš nedává smysl.

Čtvrtou sérií Sherlock zatím končí. Tvůrci však nevyloučili pokračování.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy