Seriál Sherlock končí rozpačitě. Poslední díl unikl na internet, měl nejnižší sledovanost

Marie Dostálová
18. 1. 2017 9:24
Na internet unikla ruská verze poslední epizody seriálu Sherlock před jejím odvysíláním na BBC. Britská televize nyní zkoumá, zda je na vině ruský kanál Channel One. Ohlasy na závěrečný díl jsou smíšené.
Sherlock.
Sherlock. | Foto: BBC

Poslední díl čtvrté řady seriálu Sherlock unikl v ruské verzi na internet den před odvysíláním. BBC vyšetřuje, zda má únik na svědomí ruská televize Channel One, která vlastní k seriálu práva.

Na oficiálním twitterovém účtu seriálu se objevila výzva, aby lidé nelegálně nahranou epizodu nešířili a nevyzrazovali její obsah. 

Ruská televize tvrdí, že se stala obětí hackerského útoku třetí strany, píše server BBC. Channel One v prohlášení uvedla, že s BBC plně spolupracuje na vyšetření úniku, informoval server Deadline.

Epizoda nazvaná The Final Problem měla nejnižší sledovanost z aktuální série. Díl si pustilo 5,9 milionu diváků. První epizoda odvysílaná na Nový rok přilákala 8,1 milionu diváků.

Reakce na novou sérii jsou kritičtější než na předchozí řady. Diváci na serveru Metacritic udělili třetí řadě 8,5 bodu z 10, zatímco čtvrté sérii průměrně 7,1. Ohlasy kritiků se různí.

Michael Hogan ze serveru The Telegraph vyzdvihuje zejména scénář, který obsahuje humor, vzrušení i emoce. Recenzent také chválí Benedicta Cumberbatche, jehož výkon v sérii mu zajistil místo v Hollywoodu, kde si zahrál Doctora Strange ve stejnojmenném filmu.

Stuart Heritage z deníku The Guardian je k sérii kritičtější. Nejnovější série podle jeho slov neví, čím chce být. Závěrečný díl je hodně odtržený od předchozího Sherlocka.

Připomíná, jak napínavě končila třetí epizoda, v níž na Johna Watsona (Martin Freeman) pistolí mířila Sherlockova sestra. V následujícím dílu se však ukázalo, že šlo pouze o uspávací pistoli. Hlavní postava se stala svou vlastní parodií, píše kritik závěrem.

Recenzent Morgan Jeffery ze stránky DigitalSpy vyzdvihuje zejména druhou epizodu, která se odehrává v duchu hororu Saw. Postavy čelí obtížným rozhodnutím, v nichž jde o život. Autor textu chválí také výkon Louise Brealeyové (Molly), která je obětí kruté manipulace, když je nucena Sherlockovi vyjevit své city. V závěru dílu ale detektivovo chování dle něj příliš nedává smysl.

Čtvrtou sérií Sherlock zatím končí. Tvůrci však nevyloučili pokračování.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy