Arabela putuje do Vietnamu

jps, ČTK
27. 3. 2007 0:00
Praha Horem pádem na Zéland a Chobotničky na Slovensko. ČT se vloni podařilo prodat 78 pořadů do celého světa.
Arabela
Arabela | Foto: Česká televize

Největší zájem byl o seriál Arabela a jeho pokračování Návrat Arabely, které se podařilo prodat například i do Vietnamu. Zájem byl i o koprodukční celovečerní film Horem pádem, pro který byla zajištěna distribuce na Novém Zélandě.

Práva k pořadům ČT prodává Telexport; týká se to práv k večerníčkům, dramatickým seriálům, dokumentárním pořadům, televizním i kinematografické filmům.

Z Výroční zprávy o činnosti ČT v roce 2006 vyplývá, že podle počtu převzatých titulů a celkové částky peněz je na prvním místě Slovensko, druhé je Polsko. Třetím finančně nejvýznamnějším teritoriem bylo Německo.

Na Slovensko zamířily práva nejen k Arabele, ale také k seriálům Létající Čestmír či Chobotnice z 2. patra a další. Stanice Joj zakoupila všech 52 dílů Života na zámku, zpravodajsko-publicistická stanice TA3 si pořídila práva k cyklům Na cestě a 13. komnata.

Chobotničky z II. patra
Chobotničky z II. patra | Foto: Jan Kuděla, Česká televize

Celovečerní film Sametoví vrazi byl prodán do Itálie, práva k Želarům byla prodána placené stanici CDC United pro Latinskou Ameriku. Loni ČT prodala i balík 24 titulů s filmy a pohádkami polské společnosti TVN S.A. pro vysílání v polštině téměř po celém světě. Čtyři dětské seriály koupila finská televizní stanice Yleisradio, čtyři hrané dětské pořady odkoupila stanice Minimax.

Další příjmy ČT pocházejí z prodeje práv českým televizním stanicím či z prodeje videokazet a DVD, prostřednictvím kterých si lidé mohou koupit zhruba 200 pořadů z produkce ČT. Z hlediska výnosů patří i nadále mezi nejzajímavější film Pelíšky, dětský cyklus Kostičky, seriál Četnické humoresky a dokumentární cyklus Vltava v obrazech.

Novou službou v loňském roce se stalo způsob poskytování pořadů označovaný jako Video On Demand, kdy jej zakoupí společnost, která pak pořad nabízí ke stažení na internetu. "Dílo s největším úspěchem stažení za období provozování této služby je bezesporu talkshow Jana Krause Uvolněte se, prosím! na serveru, který provozuje Telefónica O2," uvádí výroční zpráva.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy