Arabela má DVD a Xenie hnědé vlasy

ČTK, gra
17. 1. 2007 10:10
Praha - Legendární seriál 80. let Arabela vychází v sérii DVD. První z nich si odbylo svůj křest v pražském Matu.

První díly z první série Arabely přišli pokřtít herci jako například seriáloví Honzík s Mařenkou - Ondřej Kepka s Veronikou Týblovou-Polívkovou - společně s režisérem Václavem Vorlíčkem a herečkou Ljubou Skořepovou  

Všichni čtyři také věštili z koule Arabelinu budoucnost. "My jsme měli Sováka, Menšíka a další velké herce. Přál bych si, aby se současná generace dostala k tomu, jak se vytváří kultivovaný chytrý humor," říká o seriálu jeho režisér Václav Vorlíček.
   
"Já bych si přála, aby Arabelu na DVD skoupili všichni milionáři a miliardáři a dali ji do dětem do škol i bezdomovcům, prostě aby ji darovali těm, co si ji nemohou dovolit," apelovala Ljuba Skořepová.

Ze záznamu odvysílaného v Matu pozdravila novináře také Xenie Dagmar Patrasová, která si právě užívá pobyt ve Francii. Vzpomněla na své kolegy, z nichž mnozí už nežijí, a poděkovala režisérovi za šanci v roli Xenie, díky níž odstartovala profesní dráhu pro děti.
   
Ljuba Skořepová se zase vrátila o 27 let zpátky, kdy v roli čarodějnice nosila náročný kostým. "Měla jsem tehdy rýmu, a jak mi lepili nos, nemohla jsem vůbec smrkat. Jak jsem zase měla nalepenou bradavici, nemohla jsem jíst a bylo toho mnohem víc," zasmála se třiaosmdesátiletá herečka.

Zároveň jde o první DVD počin, který je zvukově i obrazově vyčištěný, takže na rozdíl od dosud vysílaného materiálu má na novém princezna Xenie místo černých vlasů tmavohnědé.

Třináct zhruba půlhodinových dílů bude rozděleno na tři DVD tituly, které budou vycházet postupně po měsíci. Na posledním najdou diváci také spoustu bonusů.

Foto: Aktuálně.cz
 

Po Arabele, která je v pořadí druhým titulem vydávaným v edici Zlatý fond České televize ve spolupráci s časopisem DiViDi po seriálové komedii Taková normální rodinka, vyjdou dále Chalupáři, Návštěvníci a další
české seriály.

 

Právě se děje

Další zprávy