Tam někde venku je zase pravda. Agenti Mulder a Scullyová se vrátí v nové řadě seriálu Akta X

mad
21. 4. 2017 16:39
Americká televize Fox si objednala deset nových dílů populárního sci-fi seriálu Akta X. V hlavních rolích agentů FBI se vrátí David Duchovny a Gillian Andersonová. Nové epizody by se měly začít vysílat už letos, přesné datum zatím stanice neoznámila.
Na televizní obrazovky se vrací kultovní seriál Akta X.
Na televizní obrazovky se vrací kultovní seriál Akta X. | Foto: Fox Broadcasting Co.

Americký mysteriózní seriál Akta X se dočká nových dílů, informoval server deníku The Guardian.

Agenti FBI Fox Mulder (David Duchovny) a Dana Scullyová (Gillian Andersonová) řešili paranormální jevy v celkem deseti sériích a dvou celovečerních filmech (Akta X z roku 1998 a Akta X: Chci uvěřit z roku 2008).

Televize Fox si objednala deset nových epizod, které se odvysílají mezi lety 2017 a 2018. Režisérem nových dílů bude Chris Carter, původní tvůrce a producent seriálu.

Populární seriál měl premiéru v roce 1993 a vysílal se do roku 2002. Poté se krátce vrátil v roce 2016.

Herečka Andersonová zveřejnila na svém twitterovém účtu fotografii, na které zakrývá část obličeje svého hereckého kolegy Duchovnyho. Tweet doplnila otázkou: "Jste připraveni na více z Davida Duchovnyho?" Na což herec zareagoval slovy: "Ó ano, jsem připraven od roku ´93."

Seriál oba herce proslavil a získali díky němu řadu rolí ve filmech a dalších seriálech. Duchovny má Zlatý glóbus za seriál Californication, Andersonová byla nominována za svůj výkon v minisérii Ponurý dům (2005).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy