Žena v bikinách pobouřila Filipínce, policie jí dala za odvážné plavky pokutu

Magazín Magazín
15. 10. 2019 8:41
Návštěvnice filipínského ostrova Boracay byla pokutována za to, že se na pláži jednoho z resortů promenádovala v příliš odhalujících bikinách. Fotky Tchajwanky v odvážných plavkách se objevily na filipínských sociálních sítích a pobouřily místní. Podle filipínské tiskové kanceláře turistka nerespektovala místní zvyky a tradice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Podle Filipínské tiskové kanceláře zaměstnanci hotelu turistce, kterou doprovázel přítel, sdělili, že její plavky jsou nevhodné. Ta však jejich rad nedbala. "Řekla, že je to forma umění," popsal šéf boracayské agentury BIAMRG zodpovědné za cestovní ruch Natividad Bernardino. 

Žena, jejíž přesná identita není známá, byla podle amerického zpravodajského webu CNN zadržena hned druhý den. A policie jí za "erotický outfit" udělila pokutu ve výši 2500 filipínských pesos, v přepočtu zhruba 1143 korun. 

Šéf místní městské policie Jess Baylon uvedl, že přítel turistky se vůči nařčení ohradil s tím, že podobné plavky jsou v jejich zemi běžné. "Ale jejich zvyky a tradice nejsou stejné jako v naší zemi. Musí respektovat naši kulturu a tradice a zachovávat dekorum," okomentoval Baylon. 

Někteří uživatelé sociálních sítí však uvedli, že pokuta pro ženu není namístě, protože je to její tělo a máme rok 2019.

Nová přísnější pravidla pro návštěvníky

Zaměstnanci boracayských hotelů a resortů turisty upozorňují na nevhodný oděv a chování.

Filipínský ostrov se znovu otevřel turistickému ruchu loni v říjnu po důkladném úklidu a čištění. Ostrov údajně vypadal jako odpadní jímka a uzavřen byl zhruba půl roku. 

Úřady na ostrově zavedly nová přísná pravidla k regulaci přílivu návštěvníků a večírků na plážích. Denně smí na ostrově pobývat maximálně 19 tisíc lidí, kteří při příjezdu musí podepsat slib, že se budou řídit novými pravidly, včetně řádného zacházení s odpadem.

Všechny hotely, penziony, restaurace a obchody musí mít mimo jiné autorizované odpadní potrubí a na plážích musí stát alespoň 30 metrů od moře.

Povolenou činnost nemají na plážích ani tanečníci s ohněm, masérky, školy vodních sportů či prodavači. Kromě toho se na plážích nesmí kouřit a pít alkohol. Jeden z filipínských rájů kromě toho zakázal také užívání jednorázových plastů. 

Video: Podívejte se, jak vypadá ostrov Boracay po otevření

Jedno z nejnavštěvovanějších prázdninových míst na Filipínách se po půl roce opět otevírá turistům. Vláda jim ostrov Boracay zavřela kvůli zněčištění. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 3 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy