Žena v bikinách pobouřila Filipínce, policie jí dala za odvážné plavky pokutu

Magazín Magazín
15. 10. 2019 8:41
Návštěvnice filipínského ostrova Boracay byla pokutována za to, že se na pláži jednoho z resortů promenádovala v příliš odhalujících bikinách. Fotky Tchajwanky v odvážných plavkách se objevily na filipínských sociálních sítích a pobouřily místní. Podle filipínské tiskové kanceláře turistka nerespektovala místní zvyky a tradice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Podle Filipínské tiskové kanceláře zaměstnanci hotelu turistce, kterou doprovázel přítel, sdělili, že její plavky jsou nevhodné. Ta však jejich rad nedbala. "Řekla, že je to forma umění," popsal šéf boracayské agentury BIAMRG zodpovědné za cestovní ruch Natividad Bernardino. 

Žena, jejíž přesná identita není známá, byla podle amerického zpravodajského webu CNN zadržena hned druhý den. A policie jí za "erotický outfit" udělila pokutu ve výši 2500 filipínských pesos, v přepočtu zhruba 1143 korun. 

Šéf místní městské policie Jess Baylon uvedl, že přítel turistky se vůči nařčení ohradil s tím, že podobné plavky jsou v jejich zemi běžné. "Ale jejich zvyky a tradice nejsou stejné jako v naší zemi. Musí respektovat naši kulturu a tradice a zachovávat dekorum," okomentoval Baylon. 

Někteří uživatelé sociálních sítí však uvedli, že pokuta pro ženu není namístě, protože je to její tělo a máme rok 2019.

Nová přísnější pravidla pro návštěvníky

Zaměstnanci boracayských hotelů a resortů turisty upozorňují na nevhodný oděv a chování.

Filipínský ostrov se znovu otevřel turistickému ruchu loni v říjnu po důkladném úklidu a čištění. Ostrov údajně vypadal jako odpadní jímka a uzavřen byl zhruba půl roku. 

Úřady na ostrově zavedly nová přísná pravidla k regulaci přílivu návštěvníků a večírků na plážích. Denně smí na ostrově pobývat maximálně 19 tisíc lidí, kteří při příjezdu musí podepsat slib, že se budou řídit novými pravidly, včetně řádného zacházení s odpadem.

Všechny hotely, penziony, restaurace a obchody musí mít mimo jiné autorizované odpadní potrubí a na plážích musí stát alespoň 30 metrů od moře.

Povolenou činnost nemají na plážích ani tanečníci s ohněm, masérky, školy vodních sportů či prodavači. Kromě toho se na plážích nesmí kouřit a pít alkohol. Jeden z filipínských rájů kromě toho zakázal také užívání jednorázových plastů. 

Video: Podívejte se, jak vypadá ostrov Boracay po otevření

Jedno z nejnavštěvovanějších prázdninových míst na Filipínách se po půl roce opět otevírá turistům. Vláda jim ostrov Boracay zavřela kvůli zněčištění. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Stržená trolej zastavila na dvě hodiny tramvaje mezi I. P. Pavlova a Nuslemi

Mezi náměstím I. P. Pavlova a náměstím Bratří Synků v Praze ráno dvě hodiny nejezdili tramvaje.  Důvodem byla stržená trolej. Provoz se podařilo obnovit krátce po desáté hodině ráno. Tramvajové linky číslo 6 a 11 jezdily odklonem. Mezi stanicemi I. P. Pavlova a náměstí Bratří Synků byla zavedena náhradní autobusová doprava. 

Trolej poškodilo kolem 8:00 nákladní auto v železničním podjezdu v Bělehradské ulici. Provoz tramvají je kvůli tomu přerušen v obou směrech.

Linky číslo 6 a 11 byly odkloněny přes zastávky Náměstí Míru a Vršovické náměstí. Ve vyloučeném úseku jezdil náhradní autobusová linka X11.

Aktualizováno před 18 minutami

Po střelbě na večírku v Kalifornii zemřeli čtyři lidé. Dalších šest je zraněných

Při nedělní střelbě v kalifornském městě Fresno bylo zasaženo deset lidí, čtyři z nich zemřeli. Informovala o tom v pondělí agentura AP s odvoláním na policii. Oběťmi byli muži ve věku 25 až 35 let. Střelba se podle policistů odehrála na dvoře domu, kde zhruba 35 lidí sledovalo fotbalové utkání.

"Šlo o setkání rodiny a přátel," uvedl policejní úředník Bill Dooley. "Všichni večer sledovali fotbal, když k domu dorazili neznámí podezřelí, pronikli na dvůr a zahájili palbu," dodal. Policie zatím nikoho nezadržela, není jasný motiv útočníků ani to, zda se s nimi oběti znaly.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy