Tatralandia je ráj bazénů, tobogánů a relaxačních zón

Ilona Víchová
2. 7. 2012 10:19
Tatralandia je ideálním místem, kde si užije celá rodina

Hledáte na první prázdninový týden něco originálního a zábavného? Navštivte na své dovolené Tatralandii na Slovensku. Dobrodružstvi, zábava a příjemný odpočinek v aquaparku.Tatralandia Holiaday Resort je světem vodní zábavy, kde se nebude nudit ani ten nejmladší člen rodiny. Mnoho tobogánů, relaxačních míst a animační programy pro celou rodinu. Užijte si dovolenou na Slovensku.

Ráj bazénů a tobogánů

Tatralandia Holiday Resort je největším celoročním areálem vodní zábavy, kde si můžete zakoupit i ubytováním. Součástí je velký Aquapark Tatralandia spolu s ubytovacím komplexem Holiday Village Tatralandia. Příjemnou zábavu najdete v regionu Liptov. Kromě koupaní a relaxování nabízí region mnoho kulturních památek a turistických tras. Okolí Liptova je známé svou svéráznou lidovou kulturou a folklórem. Vydejte se do zábavního parku a užijte si výhled na Vysoké a Nízké Tatry či Chočské vrchy.

Skluzavky všude, kam se podíváš

V Tatralandii najdete devět celoročních bazénů s termální minerální vodou, kdy čtyři z nich jsou kryté. Teplota vody dosahuje od 26-38 stupňů Celsia. Součástí bazénů jsou různé atrakc,e jako masážní sezení, gejzíry, vodní proudy, vodní postele nebo houpačky a skluzavky. Děti milují například Bazén pirátů, který se nachází v části Karibik. Součástí je obří Jumbo hrad, vodní příkop plný překvapení nebo exotická zvířata s palmami. Teplota vody je v tomto bazénu 32 stupňů.

Foto: Aktuálně.cz

Venku najdete pět letních bazénů s ohřívanou vodou. Součástí jsou dva dopadové bazény pro tobogány. Kromě klasického plaveckého bazénu je mezi nimi ukrytý i Pool 21 Attractions s příjemnou vodou kolem 30 stupňů celsia. Díky obří skluzavce, masážním stání, lehátkům a umělému dešti, vás čeká příjemný relax. V Tatralandii je celkem 14 bazénů, které neprojdete ani za dva dny.

Co by to bylo za aquapark, kdyby nebyly tobogány a skluzavky. Celkem 28 tobogánů a skluzavek čeká na to, až je pokoříte. Pro děti jsou příjemné malé skluzavky a odvážní mohou vyzkoušet těžké tobogány jako je 43 metrů dlouhý tobogán Kamikadze nebo adrenalinová skluzavka Free fall, která měří 35 metrů a je pod tak přímým úhlem, že nevidíte dolů. Letošní novinkou je tobogán Trio, kde můžete sedět naproti sobě a vychutnat si jízdu směrem dolů a točivé zatáčky. Pro dospělé je novinkou tobogán Rainbow, který poskytuje LED show. Během 74 metrů vám cestu dolů zpříjemní světelná show.

Foto: Aktuálně.cz

Relaxační část zábavního parku

Keltský saunový svět je úžasný komplex 17 parních, vodních a masážních lázní. K dispozici jsou sauny a různé rozmazlovací procedury. Zregenerujete své tělo a vyzkoušíte hydroterapii, aromaterapii nebo muzikoterapii. Vybrat si můžete ze suchých či parních saun. Svou odvahu vyzkoušíte na ledopádech nebo v ochlazujících bazénech. Podobný zážitek poznáte ve Wellness paradise. Vychutnáte si masáže, koupele nebo zábaly. K dispozici budou kosmetičky, které vám udělají pleťové masky nebo můžete vyzkoušet balíčky, které jsou zaměřené na určité problémy vašeho těla a pleti.  

Od letošního roku je novinkou Tropical Paradise. Stavba ve tvaru mořské mušle je velmi zajímavá. Na střeše je speciální fólie, která propouští slunce. Můžete se tedy opalovat i za chladného počasí. Jde o prostor s teplotou 30 stupňů Celsia a originální tropickou flórou. Uvnitř najdete i čtyři bazény s masážními atrakcemi. Malé návštěvníky nadchne obří pirátská loď nebo šnorchlovací bazén, kde uvidí rybičky a korály, které mají svůj oddělený prostor.

Foto: Aktuálně.cz

Zábava pro rodinu s dětmi po celý den

Během léta jsou pro všechny věkové kategorie připravené animační programy. Vyzkoušíte si tanec, hry  a různé soutěže. Můžete si zacvičit Aquaerobic, Zumbu nebo se naučit tancovat. Pošlete své děti na minidisco nebo si zahrát fotbal či tenis. Stejně tak zažijete adrenalin při surfování nebo hledání ztraceného keltského pokladu.

Celodenní vstup do Aquaparku Tatralandie vyjde dospělého na 19 euro. Snížená cena dětí do 140 cm je 11 euro a děti nad 140 centimetrů zaplatí 16 euro. Cena do Fun Parku, kde si zastřílíte z kuše, skočíte z výšky 10 metru do vzduchového pytle nebo projdete zrcadlovým labyrintem vyjde dospělého na 22 euro na celý den. Děti si zaplatí 14 euro.

 

 

 

Právě se děje

před 16 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt v patře domu, na místě je 11 zraněných. Podle hasičů je požár pod kontrolou

Při požáru v Černokostelecké ulici bylo zraněno 11 lidí, nejméně dva jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Hasiči nyní byt odvětrávají.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy