Tatralandia je ráj bazénů, tobogánů a relaxačních zón

Ilona Víchová
2. 7. 2012 10:19
Tatralandia je ideálním místem, kde si užije celá rodina

Hledáte na první prázdninový týden něco originálního a zábavného? Navštivte na své dovolené Tatralandii na Slovensku. Dobrodružstvi, zábava a příjemný odpočinek v aquaparku.Tatralandia Holiaday Resort je světem vodní zábavy, kde se nebude nudit ani ten nejmladší člen rodiny. Mnoho tobogánů, relaxačních míst a animační programy pro celou rodinu. Užijte si dovolenou na Slovensku.

Ráj bazénů a tobogánů

Tatralandia Holiday Resort je největším celoročním areálem vodní zábavy, kde si můžete zakoupit i ubytováním. Součástí je velký Aquapark Tatralandia spolu s ubytovacím komplexem Holiday Village Tatralandia. Příjemnou zábavu najdete v regionu Liptov. Kromě koupaní a relaxování nabízí region mnoho kulturních památek a turistických tras. Okolí Liptova je známé svou svéráznou lidovou kulturou a folklórem. Vydejte se do zábavního parku a užijte si výhled na Vysoké a Nízké Tatry či Chočské vrchy.

Skluzavky všude, kam se podíváš

V Tatralandii najdete devět celoročních bazénů s termální minerální vodou, kdy čtyři z nich jsou kryté. Teplota vody dosahuje od 26-38 stupňů Celsia. Součástí bazénů jsou různé atrakc,e jako masážní sezení, gejzíry, vodní proudy, vodní postele nebo houpačky a skluzavky. Děti milují například Bazén pirátů, který se nachází v části Karibik. Součástí je obří Jumbo hrad, vodní příkop plný překvapení nebo exotická zvířata s palmami. Teplota vody je v tomto bazénu 32 stupňů.

Foto: Aktuálně.cz

Venku najdete pět letních bazénů s ohřívanou vodou. Součástí jsou dva dopadové bazény pro tobogány. Kromě klasického plaveckého bazénu je mezi nimi ukrytý i Pool 21 Attractions s příjemnou vodou kolem 30 stupňů celsia. Díky obří skluzavce, masážním stání, lehátkům a umělému dešti, vás čeká příjemný relax. V Tatralandii je celkem 14 bazénů, které neprojdete ani za dva dny.

Co by to bylo za aquapark, kdyby nebyly tobogány a skluzavky. Celkem 28 tobogánů a skluzavek čeká na to, až je pokoříte. Pro děti jsou příjemné malé skluzavky a odvážní mohou vyzkoušet těžké tobogány jako je 43 metrů dlouhý tobogán Kamikadze nebo adrenalinová skluzavka Free fall, která měří 35 metrů a je pod tak přímým úhlem, že nevidíte dolů. Letošní novinkou je tobogán Trio, kde můžete sedět naproti sobě a vychutnat si jízdu směrem dolů a točivé zatáčky. Pro dospělé je novinkou tobogán Rainbow, který poskytuje LED show. Během 74 metrů vám cestu dolů zpříjemní světelná show.

Foto: Aktuálně.cz

Relaxační část zábavního parku

Keltský saunový svět je úžasný komplex 17 parních, vodních a masážních lázní. K dispozici jsou sauny a různé rozmazlovací procedury. Zregenerujete své tělo a vyzkoušíte hydroterapii, aromaterapii nebo muzikoterapii. Vybrat si můžete ze suchých či parních saun. Svou odvahu vyzkoušíte na ledopádech nebo v ochlazujících bazénech. Podobný zážitek poznáte ve Wellness paradise. Vychutnáte si masáže, koupele nebo zábaly. K dispozici budou kosmetičky, které vám udělají pleťové masky nebo můžete vyzkoušet balíčky, které jsou zaměřené na určité problémy vašeho těla a pleti.  

Od letošního roku je novinkou Tropical Paradise. Stavba ve tvaru mořské mušle je velmi zajímavá. Na střeše je speciální fólie, která propouští slunce. Můžete se tedy opalovat i za chladného počasí. Jde o prostor s teplotou 30 stupňů Celsia a originální tropickou flórou. Uvnitř najdete i čtyři bazény s masážními atrakcemi. Malé návštěvníky nadchne obří pirátská loď nebo šnorchlovací bazén, kde uvidí rybičky a korály, které mají svůj oddělený prostor.

Foto: Aktuálně.cz

Zábava pro rodinu s dětmi po celý den

Během léta jsou pro všechny věkové kategorie připravené animační programy. Vyzkoušíte si tanec, hry  a různé soutěže. Můžete si zacvičit Aquaerobic, Zumbu nebo se naučit tancovat. Pošlete své děti na minidisco nebo si zahrát fotbal či tenis. Stejně tak zažijete adrenalin při surfování nebo hledání ztraceného keltského pokladu.

Celodenní vstup do Aquaparku Tatralandie vyjde dospělého na 19 euro. Snížená cena dětí do 140 cm je 11 euro a děti nad 140 centimetrů zaplatí 16 euro. Cena do Fun Parku, kde si zastřílíte z kuše, skočíte z výšky 10 metru do vzduchového pytle nebo projdete zrcadlovým labyrintem vyjde dospělého na 22 euro na celý den. Děti si zaplatí 14 euro.

 

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy