Svět versus vegani. Tohle jsou nejkontroverznější protesty proti masu, mléku i vlně

Magazín Magazín
9. 3. 2019 15:15
Globální oteplování a další ekologické problémy přiměly lidi ke změně životního stylu, který zahrnuje nejen třídění odpadů či střídmější a uvědomělejší nakupování, ale také omezování pokrmů z masa nebo dokonce mléka a mléčných výrobků. Někteří vegani a vegetariáni proti konzumaci masa protestují značně kontroverzními kroky. Ať už je to napadání řeznictví ve Velké Británii či Francii, nebo grilování napodobeniny psa v Austrálii. Podívejte se na nejkontroverznější formy protestů.
Grilování psa na ulici, Austrálie
Grilování psa: Veganský protest šokoval Sydney | Video: The Save the World Army

Grilování "psa" na ulici v Sydney

Celý svět šokoval minulý měsíc veganský protest v australském Sydney. Aktivisté při něm na ulici grilovali falešného psa. Pod sežehnutým masem se psí hlavou se objevil nápis: "Pokud byste nejedli psa, proč jíte jehně?"

Lidé na výjev šokovaně hleděli, mnozí z nich si stěžovali, že je to nejen kruté, ale i nechutné. 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy