Svatba Tiny Tuner: Buddhistický obřad plný hvězd

ČTK ČTK
21. 7. 2013 21:20
Reportéři ani fotografové neměli na švýcarskou "svatbu roku" přístup
Tina Turner a Erwin Bach přicházejí na premiéru Pucciniho opery Tosca u Bodamského jezera (Bregenz, 19. července 2007)
Tina Turner a Erwin Bach přicházejí na premiéru Pucciniho opery Tosca u Bodamského jezera (Bregenz, 19. července 2007) | Foto: Reuters

Curych - Na nedělní buddhistický obřad, který završil svatbu americké rockové zpěvačky Tiny Turnerové s jejím dlouholetým německým přítelem Erwinem Bachem, se do Švýcarska sjela řada prominentů a hvězd.

Na zpěvaččině usedlosti v Küsnachtu na břehu Curyšského jezera nechyběla například známá televizní moderátorka Oprah Winfreyová, italská popová hvězda Eros Ramazzotti nebo módní návrhář Giorgio Armani, informovala agentura DPA.

Třiasedmdesátiletá Turnerová a sedmapadesátiletý Bach uzavřeli formální civilní sňatek před týdnem. Nedělní "svatební slavnost", jak o ní píší agentury, měla jejich sňatek zpečetit podle tradic buddhismu, ke kterému se Turnerová hlásí od 70. let. Podle informace magazínu Schweizer Illustrierte patřilo k ceremonii "vodní požehnání", při němž hosté lijí sezdanému páru na ruce vodu.

Hostů bylo do sídla Turnerové, podobajícího se zámku, pozváno kolem 120, napsala DPA. Na oslavu přijel také britský popový zpěvák David Bowie či britská hudebnice Sade. Usedlost, o výměře 5500 čtverečních metrů, byla vyzdobena zhruba 70 000 růžemi, které si Turnerová nechala přivézt z Nizozemska.

Všechny hosty novomanželský pár na pozvánce podle médií požádal, aby se dostavili v bílém oděvu, což vychází z buddhistických tradic. Řada hostů dorazila podle DPA ve smokingu, dámy pak skutečně v bílém.

Reportéři ani fotografové neměli na švýcarskou "svatbu roku" přístup. Pohled na sídlo z jezera zakryla velká zástěna, která má účastníkům oslavy poskytnout soukromí. Událost přilákala do Küsnachtu i fanoušky Turnerové. Jedna z fanynek ale během dlouhého čekání před vilou zkolabovala a lékaři ji převezli do nemocnice.

Kvůli velkému návalu zvědavců a fotografů policie pozemek kolem sídla královny rock'n'rollu v Küsnachtu uzavřela. V okolí vily stojící na břehu Curyšského jezera byla zakázána i lodní doprava.

Vodní policie toto opatření zdůvodnila bezpečnostními důvody. Chtěla tak prý předejít případným nehodám plavidel způsobeným jejich velkým počtem na vodě. Turnerová ale o toto mimořádné opatření nepožádala, zdůraznil mluvčí policistů.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 58 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy