Zemřel génius a pravý superhrdina. Tak herci vzpomínají na tvůrce X-Menů a Avengers

Magazín Magazín
13. 11. 2018 6:30
V Los Angeles v pondělí ve věku 95 let zemřel spolutvůrce legendárních komiksových hrdinů Stan Lee, z jehož dílny vzešly postavy jako Spider-Man, Iron Man či Hulk. Podívejte se, jak slavní tvůrci i herci, kteří ve filmech ztvárnili ikonické superhrdiny, vzpomínají na jednu z nejzásadnějších osobností světového komiksu.
Stan Lee
Stan Lee | Foto: Reuters

Hugh Jackman

"Přišli jsme o tvůrčího génia. Stan Lee byl průkopníkem světa superhrdinů. Jsem hrdý na to, že jsem se mohl stát malou součástí jeho odkazu," napsal Hugh Jackman, který si zahrál Wolverina (X-Men).

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy