Student musel za trest vykouřit 42 cigaret

Kristina Winklerová
7. 8. 2009 8:31
Kuala Lumpur - Malajská učitelka poněkud svérázně potrestala studenta, u kterého objevila cigarety a zapalovač. Chlapce donutila během dvou hodin vykouřit dvaačtyřicet cigaret.

V některých chvílích kouřil potrestaný mladík až čtyři cigarety naráz. O případu, který se odehrál ve škole na severu souostroví Langkawi, informovala média ve čtvrtek.

Zprávy o incidentu potvrdil také zaměstnanec školy, který se rozhodl zůstat anonymní. Uvedl ale, že šestnáctiletý chlapec prý vykouřil méně než 42 cigarety. Přesné číslo ovšem prozradit odmítl.

Podle něj byla učitelka angličtiny zarmoucená, když zjistila, že má její oblíbený student v šatní skřínce schované cigarety a zapalovač. Z chlapce byly zároveň cigarety cítit.

Jakmile se o neobvyklém trestu dozvěděl studentův strýc, podal stížnost na policii. Škola se potom rodině omluvila.

Tělesné tresty jsou povoleny

„Tohle není normální. Neděláme to často," vysvětlil podle deníku Daily Telegraph zaměstnanec školy s tím, že případem by se mělo dále zabývat ministerstvo školství.

Chlapcovu výpověď jako první zveřejnil deník The New Straits Times. Trestu prý přihlíželi další učitelé a studenti.

K podobnému případu došlo v Malajsii v roce 2007. Učitelka na internátní škole nechala za trest sedět téměř 140 dívek v rybníku, protože ucpaly toalety.

Nepřiměřený trest tehdy vyvolal protesty po celé zemi. Ministerstvo školství v reakci na něj zveřejnilo metodické pokyny, podle kterých by měli učitelé umravňovat žáky.

Vláda například povoluje, aby byli chlapci šleháni rákoskou za přečiny jako je kouření, vandalismus nebo násilné chování vůči svému okolí.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy