Davy lidí utíkaly před desítkami padajících dronů. Nešlo o nehodu, tvrdí organizátoři

Video Video
7. 10. 2021 14:04
Velkolepá dronová show v čínském městě Čeng-čou nedopadla minulý týden podle představ jejích organizátorů. Jen tři minuty po vzletu začalo více než 200 bezpilotních letounů nekontrolovaně padat k zemi. Drony se řítily do ulic mezi přihlížející diváky a narážely do stojících automobilů. Za jejich nečekané selhání viní pořadatelé svou konkurenční společnost.
Zanedlouho po začátku velkolepé show začalo více než 200 bezpilotních letounů nekontrolovaně padat k zemi. | Video: Associated Press

Podle organizátorů měli jejich rivalové údajně využít rušičky signálu k poškození navigačního systému dronů. Padající bezpilotní letouny nezpůsobily žádné škody na majetku a nikdo neutrpěl žádná zranění. Organizátoři přehlídky už podle lokálních médií předali případ policii.

Někteří diváci na prostranství před obchodním domem Wanda Plaza Mall neúspěšnou noční show zachytili na své mobilní telefony. Na záběrech je patrné, jak se na nebi začne působivý obrazec ze svítících dronů náhle rozpadat a lidé se před nimi dají na útěk.

Podobná nehoda se v Číně stala už v květnu loňského roku. Ve městě Čcheng-tu na jihozápadě země náhle spadly při prázdninové show desítky dronů. Policie později zjistila, že konkurenční společnost použila rušičky signálu k záměrnému narušení přehlídky. Její zaměstnanci byli podle agentury Reuters pobouření, že nemohli show pořádat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Stát odpustí DPH u energií na listopad a prosinec, schválila vláda

Ministerstvo financí odpustí DPH u energií na listopad a prosinec, schválila vláda. Na odpuštění DPH by měla navázat novela, která by tuto úlevu měla prodloužit, uvedla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Ta už dříve sdělila, že odpuštění DPH je mimořádný úkon, který zatím využila jen v případě respirátorů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy