reklama
 
 

#MeToo je pokrytecké, tvrdí Weinstein po skandálu herečky, která zneužila mladého muzikanta

21. 8. 2018 12:53
Italská herečka Asia Argentová, která obviněním filmového producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního násilí rozpoutala kampaň #MeToo, sama čelila obvinění se sexuálního útoku. Podle deníku The New York Times jí hrozil žalobou kvůli údajnému sexuálnímu útoku o 20 let mladší herec a hudebník Jimmy Bennett. Sám Weinstein teď označil čin Argentové za neuvěřitelně pokrytecký. Další herečky vyzývají ke shovívavosti.

Přežije #MeToo skandál jedné z hlavních tváří kampaně? Den po zveřejnění článku v The New York Times, podle kterého herečka Asia Argentová údajně sexuálně obtěžovala mladého herce, se ve Spojených státech debatuje o smyslu a budoucnosti celého hnutí.

Zakladatelka hnutí na podporu obětí sexuálních útoků, Američanka Tarana Burkeová, například vyzvala, aby se lidé nenechali posledními zprávami strhnout. "Sexuální násilí je o síle a nic to nemění na tom, jestli je pachatelem vaše oblíbená herečka, aktivistka, nebo profesor. Nejde o pohlaví."

Producent Harvey Weinstein, jehož obviněními celé #MeToo začalo, v pondělí prostřednictvím svého advokáta Benjamina Brafmana vzkázal, že Argentová je neuvěřitelně pokrytecká. Brafman k tomu pro televizní stanici Fox News dodal, že její případ by všem "měl ukázat, jak špatně prověřená jsou obvinění vůči panu Weinsteinovi".

Dvaačtyřicetiletá italská herečka Argentová loni v říjnu obvinila Weinsteina ze znásilnění, k němuž mělo dojít na filmovém festivalu v Cannes v roce 1997.

V červnu newyorský soud uznal někdejšího hollywoodského producenta nevinného v případu znásilnění a sexuálního násilí, jednalo se však o dva případy z desítek obvinění, kterým Weinstein čelí.

Argentová údajně v roce 2013 sexuálně zneužila sedmnáctiletého herce Jimmyho Bennetta v kalifornském hotelu. Případ je o to závažnější, že kalifornské zákony umožňují sexuální styk až od osmnácti let. Bennett prostřednictvím svého právníka požádal loni v listopadu herečku o finanční odškodné ve výši 8,5 milionu korun. Peníze mu měla vyplatit v tichosti během roku a půl, přičemž první splátku poslala v dubnu.

Případ Argentové rozděluje veřejnost na dvě strany, jedni vyzývají k soucitu, druzí ji zatracují. Herečka Rose McGowanová, další z tváří #MeToo, na svém Twitteru napsala, že nikdo nezná skutečnou pravdu o Argentové a že se toho určitě později dozvíme více. 

Další aktérka kauzy Weinstein, herečka Rosanna Arquettová, napsala, že se vždycky postaví za oběti sexuálního násilí. A dodala, že si stále stojí za tím, že byla znásilněna.

Losangeleský streetartový umělec Sabo mezitím umístil na veřejných prostranstvích ve městě plakáty Argentové s popiskem #SheToo, odkazujícím na její čin. 

Světová média také píší o tom, že se herec Jimmy Bennett se svým právníkem chystají promluvit o kauze v příštích dnech.

Video: Argentová hrála s Bennettem ve filmu Srdce je zrádná děvka, kde se poprvé potkali

Trailer filmu Srdce je zrádná děvka | Video: Stereo&Video |  02:10

autor: mdan | 21. 8. 2018 12:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama