Agresivní ovce si se stádem razila cestu do radnice. Lidé před ní utíkali

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
17. 12. 2020 11:14
Ovce a koza utekly ze své farmy a dokráčely do nedaleké radnice v turecké provincii Nevsehir. Bezpečnostní kamery natočily, jak se úředníci s vypětím všech sil snaží stádo vytlačit z budovy. Komu se to dvakrát nelíbí je velká ovce, která se s úředníky pustila do křížku.
Ovce a koza utekly ze své farmy a dokráčely do nedaleké radnice v turecké provincii Nevsehir. Potyčku s úředníky natočily bezpečnostní kamery. | Video: Reuters

Zvířata se nakonec šťastně shledala se svým majitelem v okrese Gore. Následující den za nimi přijel starosta Rasim Ari a oplatil jim návštěvu, píše server BBC.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy