reklama
 
 

Srb nahlásil bombu v letadle. Líbila se mu letuška a nechtěl, aby ze země odletěla

22. 7. 2019 14:10
Falešná zpráva o uložení bomby v letadle společnosti Lufthansa vyvolala minulý týden pozdvižení na bělehradském letišti. K činu se přiznal 65letý Srb, který podle místních médií o víkendu před soudem své jednání ospravedlňoval tím, že nechtěl, aby odletěla letuška, která se mu moc líbila, ale odmítla s ním jít na rande.

Poplach vypukl po varovném telefonátu brzy ráno těsně před startem letadla do Frankfurtu nad Mohanem. Všech 130 cestujících letu LH 1411 bylo urychleně evakuováno, stejně jako pětičlenná posádka. Stroj pak prohledala speciální policejní jednotka, ale bezvýsledně. Odlet pak byl se zpožděním povolen.

Mezitím policie intenzivně pátrala po volajícím a našla ho. Pachatelem je muž, který volal z bytu a z telefonu svého kamaráda. Zadržený na svou obhajobu uvedl, že se na koupališti v Bělehradě seznámil se dvěma letuškami Lufthansy a pozval je na večeři. Zvláště se mu prý líbila jedna z nich, obě ale večeři odmítly.

Protože dívku, kterou si vyhlédl, pak nenašel v hotelu, zavolal druhý den na letiště s falešnou zprávou o bombě v letadle. Chtěl tak dosáhnout toho, aby letuška neodletěla. Nyní podle prokurátora čelí obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy.

V České republice by mu za takový čin hrozily až tři roky vězení.

Video: Pilot bezpečně přistál bez podvozku

Barmský pilot bezpečně přistál s letadlem bez podvozku na "nose" | Video: Reuters |  00:43

autor: ČTK | 22. 7. 2019 14:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama