Sousedův papoušek má malou klec a divné oči, tvrdila žena. Ukázalo se, že je plastový

Magazín Magazín
19. 6. 2020 9:02
Veterinární inspektorka Vicki McDonaldová se vydala do britského města Preston prověřit týraného papouška aru. Na stanici jí totiž volala žena, která tvrdila, že sousedovo zvíře má příliš malou klec a bolavé oči. U majitele na zahradě musela inspektorka vylézt až na strom, aby zjistila, že je papoušek z plastu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Vicki McDonaldová pracuje jako veterinární inspektorka už řadu let, případ, ke kterému ji povolala obyvatelka Prestonu, však řešila vůbec poprvé. Žena jí do telefonu řekla, že sousedi drží na zahradě velkého papouška aru. "Má velmi malou klec a podivné oči," líčila žena.

Inspektorka tak vyjela na adresu, kterou jí volající žena poskytla, zazvonila u sousedů a beze slova vešla na zahradu, kde uviděla malou bílou klec a v ní červeného aru. Poté, co klec s papouškem prověřovala, však přišla na to, že pták má oči na solární pohon a duté tělo.

"Jakmile jsem uviděla, že je papoušek z plastu, vyprskla jsem smíchy. Nebyl navíc v kleci sám, vedle něj seděl menší ptáček z plastu a také tukan, který ale nebyl vidět, protože spadl z bidýlka a povaloval se na dně klece," líčila McDonaldová svůj zážitek britskému zpravodajskému webu BBC.

Majitelé zahrady Des Connor a Cath Brownová neradi vyhazují použité věci, a tak si z odpadků vytvořili klec a červeného papouška. "Byli jsme velmi překvapení, když nám paní inspektorka zaklepala na dveře," řekla dvojice. 

I přes lehký pocit studu byla Vicki McDonaldová nakonec ráda, že žena na stanici zavolala. "Je vidět, že se lidé o zvířata zajímají. Vždy je lepší volat pomoc včas než být později smutný z toho, že už je na pomoc pozdě," dodala inspektorka.

Papoušek Snowball zatančí více než 14 různých pohybů:

Papoušek Snowball zatančí 14 a více pohybů. | Video: Youtube.com, BirdLoversOnly
 

Právě se děje

Další zprávy