Sousedův papoušek má malou klec a divné oči, tvrdila žena. Ukázalo se, že je plastový

Magazín Magazín
19. 6. 2020 9:02
Veterinární inspektorka Vicki McDonaldová se vydala do britského města Preston prověřit týraného papouška aru. Na stanici jí totiž volala žena, která tvrdila, že sousedovo zvíře má příliš malou klec a bolavé oči. U majitele na zahradě musela inspektorka vylézt až na strom, aby zjistila, že je papoušek z plastu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Vicki McDonaldová pracuje jako veterinární inspektorka už řadu let, případ, ke kterému ji povolala obyvatelka Prestonu, však řešila vůbec poprvé. Žena jí do telefonu řekla, že sousedi drží na zahradě velkého papouška aru. "Má velmi malou klec a podivné oči," líčila žena.

Inspektorka tak vyjela na adresu, kterou jí volající žena poskytla, zazvonila u sousedů a beze slova vešla na zahradu, kde uviděla malou bílou klec a v ní červeného aru. Poté, co klec s papouškem prověřovala, však přišla na to, že pták má oči na solární pohon a duté tělo.

"Jakmile jsem uviděla, že je papoušek z plastu, vyprskla jsem smíchy. Nebyl navíc v kleci sám, vedle něj seděl menší ptáček z plastu a také tukan, který ale nebyl vidět, protože spadl z bidýlka a povaloval se na dně klece," líčila McDonaldová svůj zážitek britskému zpravodajskému webu BBC.

Majitelé zahrady Des Connor a Cath Brownová neradi vyhazují použité věci, a tak si z odpadků vytvořili klec a červeného papouška. "Byli jsme velmi překvapení, když nám paní inspektorka zaklepala na dveře," řekla dvojice. 

I přes lehký pocit studu byla Vicki McDonaldová nakonec ráda, že žena na stanici zavolala. "Je vidět, že se lidé o zvířata zajímají. Vždy je lepší volat pomoc včas než být později smutný z toho, že už je na pomoc pozdě," dodala inspektorka.

Papoušek Snowball zatančí více než 14 různých pohybů:

Papoušek Snowball zatančí 14 a více pohybů. | Video: Youtube.com, BirdLoversOnly
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy