Soukromý ostrov snů. Pevnost se proměnila v luxusní resort

Pevnost Man's Land Fort
Soukromý ostrov No Man's Land Fort
Soukromý ostrov No Man's Land Fort
Soukromý ostrov No Man's Land Fort
Soukromý ostrov No Man's Land Fort
Foto: Amazingvenues.co.uk
jaz
4. 6. 2014 8:00
Nedaleko břehů jižní Anglie se nachází památkově chráněná pevnost, ze které se stal luxusní soukromý ostrov jménem No Man's Land Fort.

Portsmouth – V roce 1867 byla pevnost vystavěna na ochranu Anglie proti válečnému tažení Napoleona III., a to 1,5 kilometru od břehu.

Od dob, kdy po Spitbank Fort chodili královští vojáci, se ale ledacos změnilo. Na podzim letošního roku se totiž pevnost opět otevře veřejnosti a nabídne čtyři poschodí k rekreačnímu vyžití, firemním akcím i svatbám. Nechybí 22 tematických ložnic, lázně, restaurace, venkovní bazény, posilovna, ulice s dlážděním nebo maják.

Pevnost přijímá hosty koncem roku.
Pevnost přijímá hosty koncem roku. | Video: YouTube

Pro hosty je k dispozici přistávací plocha pro vrtulníky, protože kromě lodní dopravy jde o jediný způsob, jak se na pevnost dopravit. Objekt je jinak zcela soběstačný. Vodu bere z vrtu v mořském dni a má také vlastní elektrické generátory.

Návštěvníci za jednodenní pobyt v historickém objektu zaplatí kolem 800 liber za noc (cca 27 tisíc korun). V ceně je zahrnuta doprava tam i zpět, výlet, jídlo po celou dobu ubytování a také vstup do všech zařízení na pevnosti.

 

Právě se děje

Další zprávy