Slováci zatkli Čechy při lovu motýlů, hrozí jim vězení

Zahraničí Zahraničí
19. 7. 2010 22:45
Podle slovenských televizí česká rodina pochytala a zabila i přísně chráněné druhy
Foto: Aktuálně.cz

Bratislava - Za to, že ve slovenské rezervaci pochytali a zabili přes dvacet motýlů hrozí dvěma Čechům až dva roky vězení.

Jak v pondělí ve večerních zprávách informovaly slovenské televize, členové české rodiny byli přichyceni přímo při činu v přírodní rezervaci v západoslovenském Pováží.

Policii do rezervace přivedl jeden z místních obyvatel, kterému se nezdálo, jak se turisté v oblasti chovají. Zavolal proto ochranáře přírody.

Ti v dolině našli při lovu otce se synem a přivolali policii, uvedla televize Markíza. Podle televize JOJ však při lovu pomáhala celá rodina Čechů.

Ochránci údajně našli v krabicích sedmadvacet motýlů včetně chráněného jasoně červenookého, který se vyskytuje jen na vyhřátých skalnatých lokalitách a v Česku ho lze nalézt jen na jednom místě.

Hodnota "lupu", který podle televizí údajně mířil na černý trh, dosahovala téměř sto tisíc českých korun. Jen samotný jasoň červenooký má údajně prodejní hodnotu 330 eur (asi 8 500 korun).

Slovenští policisté už potvrdili, že vůči zadrženým Čechům vedou trestní řízení kvůli porušení zákona na ochranu rostlin a živočichů. "Pachatelům hrozí až dva roky vězení," cituje ČTK policejního mluvčího Pavola Kudličku.

 

Právě se děje

Další zprávy