Silný parfém přiotrávil v bance desítky lidí

Veronika Šmausová
30. 7. 2009 9:59
Texas - Čtyřiatřicet lidí muselo být ošetřeno v nemocnici a o další desítky lidí se starali záchranáři poté, co se v texaské bance jedna žena navoněla silným parfémem.
Která značka může za otravu zaměstnanců, se neví
Která značka může za otravu zaměstnanců, se neví | Foto: Reuters

Jako první nevolnost pocítili dva zaměstnanci banky. Stěžovali si na bolesti hrudi a hlavy.

Následně banka oznámila, že každý, kdo se cítí špatně, má banku opustit. Nabídky využilo 150 lidí.

Ambulance převezla do nemocnice dvanáct lidí, kteří pociťovali závratě a špatně dýchali.

"Když se zaměstnanci se svými potížemi svěřili nadřízenému, bylo vyhlášeno, aby každý s těmito symptomy opustil budovu," uvedl podle místních novin mluvčí hasičů Hent Worley.

Pohotovost se nejprve obávala toho, že v budově došlo k úniku kysličníku uhelnatého.

Nakonec ale vyšlo najevo, že za vše může silný parfém.

Vyšetřovatelé zatím nevědí, o jaký typ a značku parfému šlo.

 

 

Právě se děje

před 3 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy