Šílený americký pastor se modlí za Obamovu smrt

Zahraničí Zahraničí
29. 8. 2009 17:20
Tempe - Amerika sleduje, kam až může vést svoboda vyznání. A to po více než kontroverzních výrocích křesťanského pastora Stevena Andersona z Arizony, který se veřejně přiznal, že se modlí za smrt prezidenta Baracka Obamy.
Americký prezident Barack Obama má v Arizoně zavilého nepřítele.
Americký prezident Barack Obama má v Arizoně zavilého nepřítele. | Foto: Reuters

Jeho slova šokovala, když je přinesl otištěný online magazín Talking Points Memo.

"Pokud mám být upřímný, modlím se, aby Obama umřel. A nejsem sám. Sám jsem pouze v tom, že jsem jediný, kdo má odvahu říct to nahlas," uvedl podle TPM Anderson. "Osobně si přeju, aby umřel a skončil v pekle."

Anderson dále kritizoval Obamovy liberální názory. Sám je pastorem Baptistické církve zboženého slova, která patří k nejradikálnějším odpůrcům interrupcí. Bojuje také proti přiznání jakýchkoli práv homosexuálům.

Americký tisk napsal, že nejde u Andersona o ojedinělý exces. Podobná slova měl použít i během veřejného kázání 16. srpna.

Přišli na to kriminalisté, když prověřovali dvanáct civilistů, kteří si na mítink s Barackem Obamou přinesli legálně držené zbraně. Což nijak neodporovalo arizonským zákonům.

Ukázalo se ovšem, že nejméně jeden z ozbrojených na mítinku bývá také pravidelným návštěvníkem Andersonových kázání. Přišel i na to ze 16. srpna, které Anderson nazval "Proč nenávidím Baracka Obamu" 

"Já se Barackovi Obamovi nikdy nepodrobím. A přeju si, aby se dnes večer smažil jako had," měl říci podle svědků během kázání Anderson. Následně za ním přišel Chris Broughton a řekl mu, že se vydá na setkání s Obamou s flintou na rameni.

Anderson odmítl, že by vybízel k vraždě prezidenta USA.

 

Právě se děje

Další zprávy