Sherlock Holmes vstal z mrtvých. Zůstává záhadou jak

ČTK ČTK
2. 1. 2014 12:00
Třetí řadu úspěšného seriálu BBC netrpělivě očekává celý svět.
Martin Freeman a Benedict Cumberbatch (Watson a Holmes).
Martin Freeman a Benedict Cumberbatch (Watson a Holmes). | Foto: BBC

Londýn - Britský herec Benedict Cumberbatch ve středu zažil dlouho očekávaný návrat jako Sherlock Holmes v úspěšném seriálu stanice BBC, která posunula detektivní klasiku do moderních reálií.

Tvůrci ale zatím nechávají diváky v nejistotě, jak se superinteligentnímu detektivovi podařilo ošálit smrt, napsala agentura AFP.

Scenáristé do prvního dílu nové série, v němž Sherlock Holmes vstává z mrtvých, zapracovali hned několik způsobů, jimiž mohl slavný detektiv přežít. Vzdali tak poctu často za vlasy přitaženým spekulacím, které zaplavily internet poté, co v posledním dílu druhé řady Holmes skočil ze střechy ve zdánlivém pokusu o sebevraždu.

Otázky pršely i na premiéra

Seriál BBC, v němž Cumberbatch hraje detektiva přestěhovaného se vším všudy z 19. století do jednadvacátého, se od roku 2010 vysílal ve více než 200 zemích světa včetně České republiky.

Když si britský premiér David Cameron v listopadu 2013 vytvořil účet na čínském serveru Weibo, nejčastější otázka uživatelů zněla: "Kdy se začne vysílat třetí řada Sherlocka?"

V první epizodě třetí série tvůrci připravili divákům řadu překvapení včetně epizodní role skutečných Cumberbatchových rodičů. Někteří diváci si ale stěžovali, že zápletka točící se kolem plánu teroristů vyhodit do vzduchu britský parlament byla příliš komplikovaná.

Seriál vynesl jak Cumberbatche, tak Martina Freemana v roli jeho věrného přítele doktora Watsona k hollywoodské slávě. Tu v případě Freemana zpečetila i role Bilba Pytlíka v nové filmové trilogii Hobit režiséra Petera Jacksona.

Cumberbatch zazářil v loňském roce jako padouch v nejnovějším filmu ze série Star Trek: Do temnoty a zahrál si také zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange ve snímku The Fifth Estate. I on hraje v Hobitovi, ale čeští diváci ho zaznamenají jen v případě, že půjdou na film v původním znění s titulky - namluvil totiž draka Šmaka.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Čína oznámila sankce proti USA, míří i na amerického senátora Rubia

Čína v pondělí ohlásila sankce proti americkým představitelům a organizacím. Jde o reciproční opatření za americké sankce vyhlášené minulý týden proti čínským představitelům, kteří jsou podle USA odpovědní za utlačování menšinových Ujgurů v Číně.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí oznámila, že mezi těmi, jichž se budou restrikce týkat, je také republikánský senátor Marco Rubio.

USA minulý týden ohlásily sankce proti čtyřem čínským představitelům, kterým postih znemožní získat vízum pro cestu do USA a jejichž případný majetek v USA bude zmražen. Mezi sankcionovanými se ocitl předseda komunistické strany v provincii Sin-ťiang, kde žijí Ujgurové. Podle odhadů OSN zadržuje Čína až milion příslušníků této muslimské komunity v táborech. Čína však tábory označuje za střediska odborného vzdělávání a popírá obvinění ze špatného zacházení s osazenstvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy