Sexualita žen se dá poznat podle ukazováčku a prsteníčku levé ruky, tvrdí studie

Magazín Magazín
20. 10. 2018 19:50
Délka prstů může odkrýt sexuální orientaci u žen. Lesbické ženy mají prsteníček a ukazováček na levé ruce stejně jako muži jinak dlouhé
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com

Ženy, jejichž levý prsteníček a ukazováček nejsou stejně dlouhé, jsou pravděpodobně lesbami. Na studii, která došla k tomuto závěru, upozornil server BBC.

Vědci z Velké Británie dokládají svá tvrzení na základě průzkumu provedeného na 18 párech jednovaječných dvojčat ženského a 14 párech mužského pohlaví, z nichž jedno bylo homosexuální a druhé heterosexuální.

"Vzhledem k tomu, že jednovaječná dvojčata se geneticky shodují na 100 procent, a přesto mají rozdílnou sexuální orientaci, napadlo nás zohlednit i jiné faktory než jenom genetiku," přiblížila psycholožka Tuesday Wattsová.

Během jednoduchých měření zjistili, že lesbické ženy měly na rozdíl od svých heterosexuálních sester jinou velikost prsteníčku a ukazováčku na levé ruce. Naproti tomu u mužských jednovaječných sourozenců s opačnou sexualitou na podobné rozdíly nenarazili. 

Tým vědců tyto anomálie připisuje testosteronu, jehož působení jsou během vývoje v děloze vystavena embrya jak mužského, tak ženského pohlaví. Lesbické ženy mají totiž prsty na levé ruce stejně jako muži jinak dlouhé. Z toho se dá podle vědců vyvodit, že embrya lesbických žen byla během vývoje v děloze více ovlivňována testosteronem. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy