Rumunská učitelka nutila své nezletilé žačky k prostituci

jaz
17. 4. 2014 8:30
Policie v Rumunsku vyšetřuje případ gangu, který obchodoval s nezletilými děvčaty za účelem prostituce. Jednou ze zatčených je i učitelka místní střední školy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Constanta – Sedmačtyřicetiletá Margareta Dragut byla před časem zatčena při zásahu v masážním salónu. Podle rumunské policie totiž stála v čele gangu, který nutil náctileté dívky k prostituci.

Středoškolská učitelka, která začala s kupčením v roce 2012, si oběti vybírala údajně i mezi svými žáky.

Dívky nabízela klientům prostřednictvím internetových stránek masážního salónu Pink Cats, kde byli při razii policistů všichni aktéři také zatčeni.

"Nečekal jsem, že to opravdu udělala. I když předpokládáme, že provinění přímo nesouvisí s její pedagogickou činností, nemůžeme to ignorovat, protože obvinění jsou velmi vážná," řekl Daily Mail ředitel místní školy.

Policie se pokouší identifikovat všechny oběti a také řeší, které z nich byly zároveň i žákyněmi obviněné učitelky.

Do vazby se kromě kompliců dostali i dva policisté, kteří kryli Margaretiny obchody. Samotná učitelka a vůdkyně gangu byla propuštěna na kauci a je vyšetřována na svobodě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy