Z Ester Ledecké se stala superhrdinka. Komiksový kostým jí navrhl bratr Jonáš

Zdenka Tomis Zdenka Tomis
27. 10. 2015 17:30
Snowboardistka a nově také lyžařka Ester Ledecká představila svoji závodní kombinézu na novou sezonu. Je inspirovaná komiksem a navrhoval ji její bratr, výtvarník Jonáš Ledecký. "S komiksem jsme oba dva vyrůstali, takže se těším, až se ze mě teď stane superhrdinka," vysvětluje dcera Janka Ledeckého. Jonáš sestru přirovnává k Robocopovi, takže podobný je i motiv oblečení.
Foto: Sport Invest

PrahaEster Ledecká představila v Praze novou kombinézu, na jejímž designu se podílel její bratr Jonáš. Protože jeho hlavní doménou je komiks, nemohl být motiv kombinézy jiný.

"Za pár dní vyrážím do Ameriky. Bude to částečně snowboardová příprava, a zároveň tam pojedu svůj první letošní závod, North American Cup. Pak se vrátím a čekají mě první závody na lyžích," popisuje dcera Janka Ledeckého, která i letos bude pokračovat ve své dualitě - vrcholově se věnuje nejen snowboardu, ale i lyžování.

Jonáš Ledecký a jeho sestra Ester
Jonáš Ledecký a jeho sestra Ester | Foto: Sport Invest

To všechno už absolvuje ve své nové kombinéze. Tradičně ji sice vyrobila firma O'Style, ale její design má tentokrát na svědomí bratr Ester, výtvarník Jonáš Ledecký, který se věnuje komiksu.

V lásce ke komiksu navíc už léta "jede" i sama Ester: "Jako dítě jsem sice měla období barbín, ale trvalo jen velmi krátce. Díky o rok staršímu bráchovi, který komiksy hltal, jsem se o ně začala zajímat i já."

Nejradši má samozřejmě všechny superhrdiny, ale když se jí zeptáte, který je její nejoblíbenější, dá vám celý seznam. "Nejradši mám Spidermana. Nebo Iron Mana. A taky mě baví Hulk. I Kapitán Amerika," vypočítává s dětským nadšením.

To Jonáš v tom má naopak celkem jasno: "Pro mě je ségra něco jako Robocop. Pořád má nějaké úrazy, ale vždycky se z toho dostane a jede."

Kiss This!

Celá spolupráce sourozenců Ledeckých vznikla už loni, i když tehdy se jednalo jen o obrázek na auto. "Oslovili mě s požadavkem, že chtějí, aby na tom autě bylo hned znát, že v něm jede Esterka. Takže vznikla tahle superhrdinka, kterou jsme letos vybarvili a přidali k ní ještě tu kombinézu," popisuje Jonáš. 

Myslel přitom i na vtipné detaily. Zadek kombinézy zdobí nápis Kiss This. "To mě napadlo při pohledu na ty holky ve startovacích boxech, jak tam vždycky předkloněné vrtí zadkem," směje se. "V budoucnu by se z toho třeba mohlo stát Esterčino heslo."

Foto: Sport Invest

Kombinéza se skládá z bundy a dvou druhů kalhot. Teplejší jsou určené na trénink, v tenčích bude Ester závodit. Součástí výbavy je i "sukýnka" na vlek, která udržuje nohy v teple. 

Sourozenci spolu se sponzory prý už navíc začínají přemýšlet, že by tuhle unikátní spolupráci rozšířili v nějaký merchandising dostupný i fanouškům. "Začneme asi u nálepek a placek, a třeba se časem povede i něco většího," uzavírá Jonáš.

 

Právě se děje

Další zprávy