Rodiče mají pouze 32 minut volného času denně. Většina nestíhá ani uvařit

Magazín Magazín
8. 10. 2018 10:05
Většina amerických rodičů trpí zásadním nedostatkem volného času, což se projevuje především na kvalitě jejich stravování a rodinném rozpočtu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com

Průměrný americký rodič má pro sebe denně pouze 32 minut, tvrdí nový průzkum, na který upozornil server televizní stanice Fox News. Mnozí z nich se pak proto snaží alespoň párkrát za týden ukrást si volný čas pro sebe.

Výzkum provedený firmou na rozvoz jídel, jehož se účastnily dva tisíce matek a otců, potvrdil, že volný čas je pro většinu rodičů nedosažitelnou metou. Z dotazníků vyplynulo, že každý rodič tráví péčí o děti minimálně 18 hodin týdně a až 24 procent se jim věnuje i 30 hodin.

Do těchto povinností zahrnuli respondenti například dopravu dětí do školy nebo na kroužky. Až pětkrát do týdne se rodiče naopak musí vypořádat s tím, že během doby, kdy například vyrazí nakoupit potraviny, se jejich potomek dostatečně nevěnuje svým povinnostem.

Nedostatek volného času si řada matek snaží minimálně čtyřikrát do týdne vynahradit únikem od mateřských povinností.

Hektický denní harmonogram se pak odráží například na stravovacích zlozvycích. Až 88 procent respondentů připustilo, že nestíhá vařit, a často se proto uchyluje k nezdravým polotovarům.

Ve skutečnosti jsou rodiče natolik zaneprázdněni, že každý rok vynechají až 227 kvalitních jídel, které nahrazují pokrmy z rychlého občerstvení. Kromě svého zažívání tak nadměrně zatěžují i rodinný rozpočet. Za jídlo, které si neuvaří doma, vydají navíc v přepočtu až 100 tisíc korun za rok.

Video: Táta parťák nechává syna vybírat si, jestli si sám udělá úkoly

Syn si vybere, jestli je pro něj úkol zajímavý, nebo jestli se chce věnovat něčemu jinému, systém je nesvobodný pro všechny, učitele, rodiče i děti | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy