Říkali jí lvice. Kamila Moučková, hlasatelská hvězda Československé televize, slaví 90 let

Foto: ČTK
Magazín ČTK Magazín, ČTK, Profimedia
2. 3. 2018 15:05
Přesně před 90 lety se v Jihlavě narodila pozdější herečka a hvězda Československé televize Kamila Moučková. Její dosavadní život poznamenala válka i komunistický režim. V srpnu 1968 jako hlasatelka tehdejší Československé televize oznámila počátek sovětské okupace. Ze studia jí vyvedli až vojáci. Během normalizace pracovala někdejší herečka jako uklízečka, prodavačka či servírka. Patřila k prvním signatářům Charty 77. Po revoluci se vrátila na obrazovky i do rádia. A i dnes se veřejně vyjadřuje k aktuálnímu politickém dění v Česku i ve světě. Podívejte se na její život v obrazech.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Na Praze 6 havarovala v pondělí ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic

 V Praze 6 havarovala dnes ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic. Unikající provozní kapaliny hasiči zajistili, cement se nevysypal, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V době zásahu hasičů a vyšetřování nehody byl provoz v místě řízen kyvadlově. Řidič utrpěl lehčí pohmožděniny, záchranáři ho převezli do nemocnice, řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Nehoda se stala kolem 7:00. "Podle informací z místa se měl řidič kamionu vyhýbat protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici, která se sesunula, a spadl do pole. Cisterna se obrátila na střechu," popsal nehodu policejní mluvčí Jan Rybanský. Vyproštění a přečerpání nákladu nyní zajistí firma, které cisterna patří, dodal.

Třiatřicetiletý řidič měl lehké pohmožděniny, byl převezen do vojenské nemocnice, doplnila mluvčí záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy