Řezbář postavil bar pro veverky. Hlodavci si u něj smlsnou na pistáciích i mandlích

Magazín Magazín
31. 8. 2020 15:32
Americký řezbář slaví úspěch s nevšedním krmítkem pro veverky. Jmenuje se Oříškový bar, připomíná výčepní pult v hospodě a hlodavci si u něj mohou smlsnout na arašídech, pistáciích i mandlích. Muž ho navíc brzy začne vyrábět na zakázku.
Americký řezbář postavil originální krmítko pro veverky. Připomíná výčepní pult a hlodavci si u něj mohou smlsnout na arašídech, pistáciích nebo mandlích.
Americký řezbář postavil originální krmítko pro veverky. Připomíná výčepní pult a hlodavci si u něj mohou smlsnout na arašídech, pistáciích nebo mandlích. | Foto: Michael Dutko, YouTube

Michael Dutko z amerického státu Ohio se uměleckému řezbářství věnuje skoro celý život. Ze dřeva už vytvořil spoustu sošek i užitných nástrojů a o svém koníčku natáčí také videa, která pak umísťuje na YouTube kanál s názvem Duke Harmon Woodworking.

Skutečnou popularitu si ale získal až nedávno, když postavil originální krmítko pro veverky. Pojmenoval ho Oříškový bar, což není jen nadsázka. Budka pro hlodavce, kterou umístil k plotu na dvorku svého domu ve městě Hilliard, skutečně jako bar vypadá. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

Oříškový bar se skládá z několika přihrádek naplněných oříšky. Veverky si mohou vybrat mezi kešu, arašídy, mandlemi, pistáciemi, vlašskými či pekanovými ořechy. Jednotlivé otvory, z nichž ořechy vypadávají, jsou navíc opatřené vtipnými cedulkami s nápisy odkazujícími k druhům piva (například arašídové plzeňské). 

K nápadu vyřezat nezvyklé krmítko 35letého muže přivedla jeho sousedka, která ráda pozoruje ptáky a lesní zvířata. "Chodí se na ně dívat se svou dcerou a jednou mi říkala, že do našeho sousedství v poslední době míří hodně veverek. Vůbec jsem jí neřekl, co se chystám vyrobit. Když jsem měl bar hotový, tak jsem ho postavil do zahrady, a když ho moje sousedka viděla, úplně ji to dojalo," popsal Dutko.

Řezbář postavil bar pro veverky | Video: Duke Harmon Woodworking, Youtube

Smysl pro humor řezbář prokázal nejen u cedulek s nabídkou. Nad bar totiž přidal také rozcestník na pánské a dámské toalety s nápisy "Nuts" a "No Nuts". Nuts totiž v překladu z angličtiny neznamená jen ořechy, ale je to zároveň slangový výraz pro samčí pohlavní žlázy. S krmítkem, které měří 63 centimetrů na šířku a 41 centimetrů na výšku, si Američan hrál osm hodin.

Poté, co na YouTube sdílel video, které celý výrobní proces dokumentovalo, dostal Dutko mnoho pozitivních ohlasů. Našly se mezi nimi i vzkazy od zájemců, kteří by si od něj Oříškový bar rádi nechali vyrobit taky. To řezbáře přimělo, aby si svůj výtvor patentoval, a nyní ho hodlá prodávat za cenu mezi 175 a 200 dolary (asi 3850 až 4400 korun).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy