Smáli se jí kvůli obezitě. Teď je z ní uznávaná XXL modelka

pej
29. 1. 2015 13:02
Devětadvacetiletá Tess Holiday získala jako první plus size modelka smlouvu s profesionální agenturou v Londýně.
Tess Holiday
Tess Holiday | Foto: Facebook Tess Holiday

Londýn – Skoro celý život se jí smáli, že je obézní. Navzdory kilům navíc a malému vzrůstu sklízí úspěchy v módním průmyslu. Objevila se například v italském Vogue. Teď Tess Holiday, známá jako blogerka Tess Munster, získala smlouvu s profesionální modelingovou agenturou v Londýně.

O svém rozhodnutí informovala agentura MiLK Model Management prostřednictvím Instagramu. "Jsme pyšní, že odteď můžeme zastupovat blogerku a plus size modelku Tess Holiday."

Tess Holiday
Tess Holiday | Foto: Instagram Tess Munster

"Myslím, že tohle rozhodnutí je důležitým milníkem ve světě modelingu," řekla pro The Daily News devětadvacetiletá modelka.

Tess Holiday se díky kampani #effyourbeautystandards stala během posledních čtyř let velmi populární především na sociálních sítích. Na Facebooku má 648 tisíc fanoušků, na Instagramu o polovinu méně.

"Snad vás moje fotografie inspirují k tomu, abyste si uvědomili, že nejdůležitější je mít rád sám sebe, a to i v případě, že máte nějaká ta kila navíc," komentovala například svůj snímek ve spodním prádle.

Největší modelka ze všech?

Díky popularitě na sociálních sítích ji objevila Anna Shillinglaw, bývalá modelka a majitelka londýnské agentury. "Myslím si, že jsme jediná agentura, která zastupuje modelku s takovou velikostí. Mezi našimi modelkami je bezkonkurenčně největší," dodala Anna Shillinglaw.

Tess totiž se svými 160 centimetry a velikostí XXL vyčnívá i v konkurenci dalších plus size modelek. Ty měří v průměru kolem 170 centimetrů a nosí oblečení konfekční velikosti L až XL.

Přelomovým bodem Tessiny kariéry byl rok 2011, kdy se ještě jako recepční zubní ordinace účastnila televizní série pořadů o hubnutí Heavy. Zanedlouho našla svoji fotografii na webové stránce Model Mayhem a začaly přicházet první zakázky od oděvních značek.

Navzdory profesnímu úspěchu musí stále bojovat s komentáři svých kritiků, především z řad výživových poradců. "Vnímám ty negativní připomínky, ale ignoruju je. Všichni jsme stavěni jinak a já vím, že žiju zdravě. Věnuji se turistice, jsem zamilovaná do svého muže a mám nádherného syna. Možná bych zhubla, kdybych jedla méně a chodila více. Každý má ale jiné životní priority," dodává Tess, která inspirovala stovky dalších žen s nadváhou.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Dron na východě Afghánistánu zabil třicet civilistů, mířil na Islámský stát

Nejméně 30 civilistů zahynulo a 40 dalších utrpělo zranění při útoku bezpilotního letounu, který na východě Afghánistánu podnikly afghánské bezpečnostní síly s podporou americké armády. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na tři afghánské vládní představitele. Cílem náletu byla podle nich skrýš členů teroristické organizace Islámský stát (IS), omylem byli ale zasaženi místní rolníci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy