Smáli se jí kvůli obezitě. Teď je z ní uznávaná XXL modelka

pej
29. 1. 2015 13:02
Devětadvacetiletá Tess Holiday získala jako první plus size modelka smlouvu s profesionální agenturou v Londýně.
Tess Holiday
Tess Holiday | Foto: Facebook Tess Holiday

Londýn – Skoro celý život se jí smáli, že je obézní. Navzdory kilům navíc a malému vzrůstu sklízí úspěchy v módním průmyslu. Objevila se například v italském Vogue. Teď Tess Holiday, známá jako blogerka Tess Munster, získala smlouvu s profesionální modelingovou agenturou v Londýně.

O svém rozhodnutí informovala agentura MiLK Model Management prostřednictvím Instagramu. "Jsme pyšní, že odteď můžeme zastupovat blogerku a plus size modelku Tess Holiday."

Tess Holiday
Tess Holiday | Foto: Instagram Tess Munster

"Myslím, že tohle rozhodnutí je důležitým milníkem ve světě modelingu," řekla pro The Daily News devětadvacetiletá modelka.

Tess Holiday se díky kampani #effyourbeautystandards stala během posledních čtyř let velmi populární především na sociálních sítích. Na Facebooku má 648 tisíc fanoušků, na Instagramu o polovinu méně.

"Snad vás moje fotografie inspirují k tomu, abyste si uvědomili, že nejdůležitější je mít rád sám sebe, a to i v případě, že máte nějaká ta kila navíc," komentovala například svůj snímek ve spodním prádle.

Největší modelka ze všech?

Díky popularitě na sociálních sítích ji objevila Anna Shillinglaw, bývalá modelka a majitelka londýnské agentury. "Myslím si, že jsme jediná agentura, která zastupuje modelku s takovou velikostí. Mezi našimi modelkami je bezkonkurenčně největší," dodala Anna Shillinglaw.

Tess totiž se svými 160 centimetry a velikostí XXL vyčnívá i v konkurenci dalších plus size modelek. Ty měří v průměru kolem 170 centimetrů a nosí oblečení konfekční velikosti L až XL.

Přelomovým bodem Tessiny kariéry byl rok 2011, kdy se ještě jako recepční zubní ordinace účastnila televizní série pořadů o hubnutí Heavy. Zanedlouho našla svoji fotografii na webové stránce Model Mayhem a začaly přicházet první zakázky od oděvních značek.

Navzdory profesnímu úspěchu musí stále bojovat s komentáři svých kritiků, především z řad výživových poradců. "Vnímám ty negativní připomínky, ale ignoruju je. Všichni jsme stavěni jinak a já vím, že žiju zdravě. Věnuji se turistice, jsem zamilovaná do svého muže a mám nádherného syna. Možná bych zhubla, kdybych jedla méně a chodila více. Každý má ale jiné životní priority," dodává Tess, která inspirovala stovky dalších žen s nadváhou.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Nákupy lidé stále spíše odkládají, čekají na otevření obchodů

Tržby v maloobchodě očištěné o kalendářní vlivy se podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu letos v březnu meziročně zvýšily o pět procent. V meziměsíčním srovnání měli obchodníci v březnu tržby o 1,6 procenta nižší.

Meziroční srovnání výsledků maloobchodu za březen ovlivnila podle analytiků nízká srovnávací základna z loňska, kdy už se čeští prodejci potýkali s uzavřením kamenných obchodů kvůli pandemii koronaviru. Stejná situace bude podle nich ještě v dubnu. Lidé nákupy ve třetím měsíci letošního roku stále spíše odkládali a čekají, až nebudou odkázáni jen na e-shopy. S uvolňováním opatření by se tak maloobchodní tržby měly zvyšovat. 

Proti loňskému březnu si podle hlavního ekonoma BH Securities Štěpána Křečka polepšily specializované prodejny s výrobky pro domácnost, kterým tržby vzrostly o 18,8 procenta. "Vyšší meziroční tržby ohlásily i prodejny s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci či prodejny s počítači a komunikační technikou. Naopak pokles tržeb nadále trápil prodejny s oděvy a obuví. V následujících měsících proto možná skončí v bankrotu některé módní značky," uvedl.

Tradičně dobré výsledky zaznamenali internetoví prodejci, kterým tržby v březnu meziročně vzrostly o 36,2 procenta. Podle ekonoma Komerční banky Michala Brožky by se v dalších měsících rozdíl růstového tempa e-shopů a kamenných obchodů měl snižovat.

Ekonomka investiční skupiny LOGeco Jana Mücková ale nepředpokládá, že by se u veškerého zboží zákazníci vrátili do kamenných prodejen. Výjimkou podle ní pravděpodobně bude oblečení a obuv. Analytik společnosti Akcenta CZ Miroslav Novák dodal, že na očekávaném zpomalení meziroční dynamiky prodejů přes internet se projeví vysoká srovnávací základna z minulého roku.

před 48 minutami

Pentě klesl zisk o polovinu. Dolů ji táhlo Aero, pomohl naopak Dr. Max a reality

Skupině Penta Investments loni klesl zisk o 48 procent na 3,5 miliardy korun. Kumulativní tržby portfoliových firem stouply o pět miliard na 181 miliard korun. K zisku přispěly zejména lékárny Dr.Max, sázková Fortuna, realitní divize Penta Real Estate a Primabanka. Ztrátové naopak byly pojišťovna Dôvera, polské retailová síť Empik, firma Slovalco a Aero Vodochody. Penta to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Celková aktiva portfoliových společností Penty se zvýšila o šest miliard na 291 miliard Kč a do rozvoje svých společností a projektů skupina investovala navzdory pandemii 11 miliard korun, což bylo o 4,6 miliardy meziročně méně.

"Loňský rok byl pro nás po letech výjimečných hospodářských výsledků zatěžkávací zkouškou. Penta má ale dobře rozložené portfolio, v jednotlivých firmách a projektech všichni odvedli skvělou práci. Dosáhli jsme tedy i při významných investicích solidního zisku," uvedl partner Penty Marek Dospiva.

Mezinárodní síť lékáren Dr.Max podle něho sehrála v čase pandemie významnou roli ve všech zemích, kde působí. Její lékárny poskytovaly služby bez omezení a musely být schopné zareagovat i na razantní změnu poptávky po ochranných či dezinfekčních pomůckách. I když opakované lockdowny snížily návštěvu lékáren zejména kvůli celkově menšímu objemu předepisovaných léků, dokázala síť lékáren významně přispět k ziskovosti skupiny Penta. Hospodářský výsledek pozitivně ovlivnily také Fortuna Entertainment Group, Penta Real Estate a Primabanka.

Penta Real Estate dokončila 1139 bytových jednotek (projekty Sky Park, Waltrovka, Terrace), dalších 805 bytů je ve výstavbě (Maison Ořechovka, Bory Home). V roce 2020 předala Penta Real Estate čtyři kancelářské projekty. Prodej pražského projektu Churchill Square byl největší transakcí na českém realitním trhu v kancelářském segmentu. Na konci roku 2020 spravovala Penta Real Estate aktiva v hodnotě 28,9 miliardy Kč.

Penta vznikla v roce 1994 na Slovensku. Jejími zakladateli jsou Marek Dospiva a Jaroslav Haščák. Celkem skupinu řídí šest partnerů a zaměstnává více než 43 000 lidí. Na dani z příjmu a odvodech za zaměstnance zaplatila celkem 6,4 miliardy Kč.

Další zprávy