Lásky hory přenáší. Ženy si řekly "ano" po 72 letech vztahu

pej
13. 9. 2014 8:00
Vivian a Alice se po desítkách let dočkaly, jejich vztah byl oficiálně stvrzen.
Vivian Boyack a Alice Dubes
Vivian Boyack a Alice Dubes | Foto: Repro YouTube

Davenport (Iowa) – Jednadevadesátiletá Vivian Boyack a o rok mladší Alice Dubes vstoupily do registrovaného partnerství, svůj slib si vyměnily před zraky přátel a rodiny v kostele v americkém Davenportu.

"Nikdy není příliš pozdě přepsat kapitoly ve svém životě," řekly svorně pro Quad-City Times.

Ženy se spolu vyrůstaly v Yale ve státě Iowa a v roce 1947 se přestěhovaly do Davenportu. Vivian zde pracovala jako pedagožka. "Vždycky jsem chtěla učit," dodala po obřadu.

Láska i hory přenáší

Její partnerka Alice se živila jako účetní, svého času pracovala například pro noviny The Times nebo Democrat. "Podepisovala jsem výplaty snad každému," dodala.

Ženy kromě lásky spojoval po celých sedm dekád i společný koníček. Procestovaly spolu všech 50 amerických států, všechny provincie Kanady a dvakrát navštívily i Anglii.

"Měly jsme se krásně. Stálo to ale hodně lásky a práce, aby vztah vydržel celých sedmdesát dva let," říkají.

A jak se na tento krok dívají jejich přátelé? "Znám tyhle ženy celý svůj život. A dnešek je opravdu velmi zvláštním dnem pro nás všechny," řekl blízký přítel Jerry Yeas, který poznal pár před 64 lety.

Homosexuální sňatky v Iowě byly povoleny v roce 2009, a kromě tohoto státu do registrovaného partnerství mohou vstoupit například i lesby či gayové na Havaji, v Kalifornii nebo New Yorku.

 

Právě se děje

Další zprávy