Pštros plaval v Labi, lovili ho hasiči

ČTK ČTK
17. 6. 2009 21:16
Řečany nad Labem (Pardubicko) - Při vycházkách kolem Labe jsou na řece zpravidla k vidění pouze kachny či labutě. Tentokrát však mohli lidé spatřit i plavícího se pštrosa.
Zachráněný pštros Honzík se vrací domů
Zachráněný pštros Honzík se vrací domů | Foto: HZS Pardubického kraje

Australský emu utekl v úterý chovatelce z Řečan nad Labem z ohrady a patrně sklouzl do vody. Poté plaval asi kilometr proti proudu, než ho hasiči vytáhli.

Pštros jménem Honzík se mohl chovat agresivně. Podle chovatelky totiž rád kope.

Choval se ukázněně

"Nepokopal je, krásně šel z vody a vůbec se nevzpouzel," pochválila ale zachráněného opeřence mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči spustili na řeku nafukovací člun, aby se k ptákovi přiblížili. Na desítky kilogramů těžkého pštrosa se vydali pro jistotu tři.

Odchyt nakonec trval jen krátce a Honzík se nechal dobrovolně odvést zpět do ohrady, kde už na něj netrpělivě čekala družka.

Emu je druhým největším nelétavým ptákem na světě a největším původním ptákem v Austrálii.

Je výborný plavec a dorůstá 150 až 190 centimetrů. Váží okolo 20 až 55 kilogramů.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy