Psi hrdinové. Toho českého potkal nečekaný pád

Zuzana Hronová Domácí Zuzana Hronová, Domácí
12. 3. 2013 14:19
Psi umějí zahnat lupiče, zachránit děti před zmrznutím, ale také protestovat v ulicích
Foto: ISIFA/Thinstock

Dolní Roveň (Pardubicko) - Pes hrdina. Vděčné příběhy pro média na celém světě. Svého psího hrdinu mohlo mít v úterý i Česko, konkrétně Dolní Roveň na Pardubicku. Nakonec ale vše dopadlo jinak.

Policie od úterý 12. března 2013 pátrá po lupiči, který v úterý kolem 9:15 přepadl poštu v Dolní Rovni.

Původní zpráva zněla:

Maskovaný pachatel vyhrožoval pracovnici střelnou zbraní a požadoval vydání "velkých peněz", sdělila mluvčí krajské policie Jitka Vavřinová. Vyplašil ho však pes, kterého měla zaměstnankyně pošty u sebe, a utekl.

"Pronásledovala ho pracovnice obecního úřadu, která ho potkala na schodech, ale ujel přistaveným vozem," uvedla Vavřinová. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.

Policisté oblast uzavřeli a na silnice postavili hlídky. Lupiče však nedopadli, proto uzávěru později odvolali.

Následně vyšla v ČTK oprava, která hrdinství ze psa sejmula:

Malý pes, kterého měla zaměstnankyně u sebe, jej neodradil, vylekala jej však přítomnost další návštěvnice pošty a utekl.

Pes z Dolní Rovně se tak do společenství slavných psů-hrdinů nedostal. Zde je výběr některých z nich:

Pes zachránil tříletou holčičku, hřál ji kožichem

Tříletá holčička se v Polsku ztratila v lese. Přežila jen díky svému nerozlučnému kamarádovi, pejskovi, který ji všude doprovázel. Celou noc ji hřál kožichem, až do příjezdu záchranářů.

Pozoruhodně stejný scénář má i starší  zpráva z Polska z října 2011.

Oddaný pes zachránil chlapce. Hřál ho a štěkal o pomoc

Polsko má nového hrdinu. Stal se jím pes Misiek, který zachránil tříapůletého chlapce, jenž ve čtvrtek odešel z domova a zabloudil v lese. Misiek se o chlapce celou dobu staral a štěkáním na něj upozornil hajného, který oba tuláky v pátek ráno našel. Hajný si myslí, že chlapec chladnou noc v lese přežil jen díky tomu, že ho pes celou dobu zahříval svým tělem. Dawid skončil v nemocnici, je ale v poměrně dobrém zdravotním stavu.

Psí hrdina zabránil majiteli v sebevraždě, sám zahynul

Chlupatý hrdina z Karagandy ve středním Kazachstánu na poslední chvíli dokázal svého pána odvléct z kolejiště, čímž mu zachránil život. V dalším okamžiku se totiž kolem prohnal rozjetý vlak. Psí zachránce už uskočit nestihl a lokomotiva mu přejela packy. Zvíře na místě vykrvácelo a zahynulo.

Legenda je zpět. Potulný pes Klobása demonstruje s Řeky

Generální stávce namířené proti socialistické vládě premiéra Jorgose Papandrea, jež se snaží vyvést zemi z bankrotu, dodala tato ikona aténských demonstrantů punc důležitosti. Od roku 2008 nechyběl Loukanikos ("Klobása") na žádném důležitém protestu.

Šikovně se umí vyhýbat pogumovaným projektilům, zvládá slzný plyn a občas na těžkooděnce i vycení zuby. Modrý obojek značí, že jde o úřady trpěného tuláka. Jinak je to dobrák, píše se na jeho facebookové stránce. Starají se o něj univerzitní studenti. Dokonce je přítomný i na Wikipedii, kde sdílí heslo "demonstrující pes" společně s Kanellem a Loukem (pojmenovaným po značce uzenin). 

 

Právě se děje

Další zprávy