IKEA fušuje do módy. Inspirovala se moderní Indií a uvede kolekci s očními bulvami

1. 10. 2015 7:30
IKEA začátkem týdne představila svou první módní kolekci, kterou zadala dvěma známým designérům. Barevná řada s obřími očními bulvami bude k dostání během příštího roku, stejně jako prostěradla, koberce nebo nákupní tašky, které kolekce zahrnuje.
Foto: Instagram / Ikea

Miláno – Švédský prodejce nábytku IKEA představil vůbec poprvé módní kolekci, a rovnou od dvou známých návrhářů. Přehlídka se uskutečnila v rámci Fashion Weeku v Miláně a celá akce se online přenášela na YouTube. Informoval o tom server Mashable.

Backstage at @katieeary #IKEAFashion launch #Milan #IKEA @ikeatemporary

Fotka zveřejněná uživatelem Rachel Edwards (@nylonpolyester),

Vedení IKEA si pro svou premiéru vybralo designéra Martina Bergströma, který se inspiroval moderní Indií a vytvořil v podobném duchu i sérii prostěradel, koberců a výrobků ze skla. Vše v odstínech černé, bílé a šedé.

Ikea Fashion Show @ikeatemporary #ikeafashion

Fotka zveřejněná uživatelem grazia_it (@grazia_it),

Druhým designérem byla Katie Eary, která již dříve spolupracovala například s americkým raperem Kanye Westem. Předvedla vlastní street style pod názvem Giltig, v němž dominovaly masky ve tvaru obřích očních bulv. Její řada navíc zahrnuje barevné zástěry nebo nákupní tašky.

#katieeary for #ikeafashion show! #design #art #fashion #fashionweek #mfw #ikea #ikeatemporary #eyes #texture

Fotka zveřejněná uživatelem WhyNot Mag (@whynot.mag),

Kolekce Katie Eary bude k dostání na pultech obchodů sítě IKEA v USA už na jaře příštího roku, zatímco ta Bergströma až na podzim.

Módní kolekce je dalším krokem domu IKEA k zákazníkům. Začátkem roku představila stolky a lampy, které bezdrátově nabíjejí telefony a jiná elektronická zařízení. Využívají k tomu technologii Qi, stačí mobil jen položit na kus nábytku, nebo ho mít v jeho blízkosti.

Parigine di lattice #ikeafashion più sandali con bulbo dell'occhio charm. Era meglio la Billy al collo...

Fotka zveřejněná uživatelem silvia paoli (@silviapaolilif),

 

Právě se děje

Další zprávy